Przejdź do treści

XIX Koncert Noworoczny w Suskim Zamku

Kultura, 04 listopada 2022 09:18

Z Suchej Beskidzkiej dotarło do naszej redakcji zaproszenie na Koncert Noworoczny organizowany w tamtejszym Zamku. To już dziewiąta edycja imprezy. Co piszą organizatorzy? O tym poniżej.

Koncerty Noworoczne pod patronatem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka to wydarzenia kulturalne o szczególnej randze, w czasie których w Suchej Beskidzkiej goszczą znakomici soliści i światowej sławy muzycy, występujący na największych scenach operowych Polski i Europy. Każdego roku chętnych do wysłuchania wspaniałego koncertu jest zdecydowanie więcej niż miejsc, dlatego tym razem XIX Gala Noworoczna odbędzie się w dwóch terminach i miejscach. Pierwszy z koncertów zorganizowany zostanie w sylwestrowy wieczór 31.12. w Sali Rycerskiej Suskiego Zamku, a drugi, na który bilety już się wyprzedały w Nowy Rok w sali Widowiskowej Centrum Kultury.

Koncerty Noworoczne w Suchej Beskidzkiej to piękna tradycja, która rozwinęła się na przestrzeni lat i pozwala powitać Nowy Rok w podniosłej oprawie. Swoim klimatem, najwyższym poziomem artystycznym i wyjątkową oprawą nawiązują do najsłynniejszego na świecie koncertu noworocznego organizowanego przez Filharmoników Wiedeńskich w Złotej Sali Musikverein. Aby móc zobaczyć koncert na własne oczy, podobnie, jak w przypadku Wiednia, również w Suchej Beskidzkiej  trzeba było mieć odrobinę szczęścia, gdyż ze względu na wielkie zainteresowanie, koncertowa sala za każdym razem była wypełniona „po brzegi”  i nie była w stanie pomieścić wszystkich osób chętnych do nabycia biletu. 

Przywiązanych do tradycji uczestników dotychczasowych Koncertów Noworocznych oraz widzów, którzy chcą przywitać nadchodzący Nowy Rok z muzyką klasyczną w prestiżowym otoczeniu, zapraszamy do udział w XIX Gali Noworocznej organizowanej 31 grudnia o godz. 21:30 w wyjątkowym klimacie Sali Rycerskiej Suskiego Zamku. W sylwestrowy wieczór po dwugodzinnej uczcie muzycznej, przy dźwiękach Libiamo z opery La Traviata powitamy wspólnym toastem Nowy 2023 Rok. Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie Nowego Roku w muzycznej oprawie niż wysłuchanie ponadczasowych utworów muzyki klasycznej autorstwa kompozytorów znanych na całym świecie.

XIX Koncert Noworoczny w wykonaniu osiemnastoosobowej Johann Strauss Chamber Orchestra pod dyrekcją znakomitego koncertmistrza Adama Wagnera oraz europejskiej  klasy solistów sceny operetkowej i operowej, przeniesie słuchaczy do ojczyzny walca prezentując światowy kunszt wokalny. Wśród solistów wystąpi sopranistka Wiktoria Zadvorna z Opery Kijów, Lucyna Jarząbek (sopran spinto), solistka Opery Narodowej w Warszawie, tenor Tomasz Dziwisz solista Opery Śląskiej w Bytomiu oraz  Serhii Makiienko (baryton) – solista Opera Kijów. Koncerty poprowadzi znany suskiej publiczności konferansjer, erudyta i miłośnik muzyki klasycznej  Paweł Świętorecki.

W programie XIX Koncertu Noworocznego będzie można usłyszeć utwory z tzw. klasycznego repertuaru wiedeńskiego – walce, czardasze, polki oraz słynne przeboje operetkowe, ale corocznie pojawiają się także utwory, które powodują, że każdy kolejny koncert jest inny od poprzedniego. Po prostu wyjątkowy. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu.

Bilety na sylwestrowy Koncert Noworoczny Sali Rycerskiej w cenie 170 zł do nabycia w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej dostępne w sprzedaży internetowej na stronie www.ckifsucha.pl  lub kasie stacjonarnej po wcześniejszej rezerwacji – tel. 33 8120 888. Liczba miejsc ograniczona.

Oprac. jd

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content