Jak powtarza prezes stowarzyszenia – Czesława Wojewodzic, to wydarzenie ma na celu przede wszystkim, przypomnieć i przekazać młodemu pokoleniu jakie zwyczaje i obrzędy panowały w naszym regionie oraz jak ważne są dla naszej kultury. Zwyczaj święcenia bukietów wywodzi się z zamierzchłych czasów i związany jest z tym, że święto Wniebowzięcia NMP zbiegało się właśnie z czasem dożynek i zbiorów. Ludzie, chcąc podziękować Bogu za plony, które ofiarowała im ziemia, zanosili je do kościoła. Tradycja ta jest ciągle żywa, o czym najlepiej świadczy ilość wiernych z kompozycjami w Kościołach 15 sierpnia.
Poświęcone bukiety wierni przynoszą do domów i zasuszają. Mają one chronić domowników przed chorobami i przynosić błogosławieństwo rodzinie.
Wśród zaproszonych gości przybyło wielu samorządowców, parlamentarzystów, sponsorów oraz sympatyków Stowarzyszenia.
Do konkursu zgłoszono 36 szt. przepięknych, barwnych i niezwykle oryginalnych kompozycji zawierających wyłącznie rośliny z okolicznych łąk, lasów i ogrodów. Zadanie nie było więc łatwe.














Poniżej przedstawiamy wyniki.
Kategoria Koła Gospodyń Wiejskich:
1 miejsce – KGW Roczyny, KGW Targanice, KGW Zagórnik, KGW Osiek, Gospodynie z Frydrychowic, Stowarzyszenie „Trzy Wianki”
2 miejsce – KGW Sułkowice-Bolęcina, KGW Sułkowice-Łęg, KGW Klecza Dolna, KGW Rzyki, KGW Brzezinka, Gospodynie z Gierałtowiczek
3 miejsce – KGW Głębowice, KGW Targanice Dolne, KGW Świnna Poręba, KWG Andrychów, Gospodynie z Nidku
Kategoria osoby fizyczne:
1 miejsce – Bojko Elżbieta
2 miejsce – Matejko Maria
3 miejsce – Krupnik Anna, Sordyl Waleria, Załęcka Anna
Gościom i całej imprezie akompaniował zespół Servoos, a przerwy umilił również występ seniorek m.in. z Uniwersytetu Trzeciego Wieku wywołujący ogromne uśmiechy na twarzach gości.



















a_p Fot. Aleksandra Polak