Przejdź do treści

X Międzynarodowe Senioralia w Krakowie

Informacje, 15 września 2023 18:03

W dniu 1 września 202 3r. Seniorzy z Gminy Andrychów wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie po raz kolejny uczestniczyli w X Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora oraz Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, a w tym roku okazała się sukcesem i zgromadziła rekordową liczbę ponad 5000 Seniorów. X Międzynarodowe Senioralia w Krakowie rozpoczęto uroczystą mszą w Bazylice Mariackiej w intencji Pogodnej Jesieni Życia. Następnie barwnym korowodem, przystrojeni w kolorowe stroje, chusty oraz uśmiechy na twarzach Seniorzy udali się z Rynku Głównego w Krakowie do Parku Jordana, gdzie czekał na nich dzień pełen atrakcji. Uczestnicy mogli wziąć udział m.in. w bezpłatnych badaniach i konsultacjach medycznych, wykładach edukacyjnych dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa, pokazie mody, licznych występach artystycznych, w tym koncercie Alexandra Martineza z Filipin.

Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu socjalnego prowadzonego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie pod nazwą „Teraz seniorzy”. Andrychowska grupa Seniorów liczyła blisko 30 osób. Seniorzy z wielkim zaangażowaniem reprezentowali Gminę Andrychów, wyróżniali się pięknymi chustami i transparentem. Uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni mówiąc „wrócimy tu za rok”.

Relację z wydarzenia można obejrzeć na glosseniora.pl

Źródło: OPS w Andrychowie

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content