Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Wystawy, wystawy…

Kultura, 18 września 2020 11:55

Tegoroczna jesień w Andrychowie wypełniona jest wydarzeniami skupionymi m.in. wokół sztuki. Wystawy malarstwa, fotografii czy rysunku organizowane na terenie naszej gminy, trafią w gusta mieszkańców. Pomimo panującej pandemii, warto odwiedzić ekspozycje i zobaczyć prace na żywo, zachowując wszelkie środki ostrożności.

17.09 – 16.10 (w godz. otwarcia placówki) | WDK w Sułkowicach-Łęgu
WSPOMNIENIA Z WAKACJI – Wystawa prac Stowarzyszenia Grupa Twórców MY

Na ekspozycji znajdują się prace członków GT “MY”, którzy uprawiają różne techniki artystyczne: malarstwo olejne, akwarelę, pastel, haft artystyczny, rzeźbę, intarsję, fotografię, grafikę… Ludzi w różnym wieku i różnych zawodach, łączy wspólna pasja tworzenia. – Cementuje nas umiłowanie do sztuki – podkreśla prezes stowarzyszenia. – Jesteśmy jedną z najstarszych grup na Podbeskidziu.

Przypomnijmy: Grupa spotyka się w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Andrychowie. – Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do Grupy zapraszamy na nasze spotkania – zachęca prezes Lesław Najbor.
grupamy.art.pl

28.09 – 27.11 (w godz. otwarcia placówki) | WDK w Zagórniku
SERCE RUMUNII | Wystawa zdjęć Marzeny Kowalczyk i Mateusza Magiery

MARZENA KOWALCZYK – mieszkanka Targanic, podróżniczka, działaczka społeczna, aktywistka i propagatorka wolontariatu „Szlachetna Paczka”.
MATEUSZ MAGIERA – miłośnik gór, fotograf, youtuber opisujący najciekawsze miejsca, które zwiedził. Ekspozycja przedstawia zabytki architektury i budownictwa, krajobrazy, pejzaże, a także fotografie dokumentujące zwyczaje tego kraju.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie kreska-1350x70.jpg

29.09 – 20.11 (w godz. otwarcia placówki) | WDK w Targanicach
UJĘCIE ZAKLĘCIE
Wystawa prac laureatów XIII Międzybibliotecznego Konkursu Plastycznego „Zaczarowany świat baśni i bajek” zorganizowanego przez ZSS i WDK w Targanicach.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie kreska-1350x70.jpg

7.09 – 16.10 (w godz. 8.00 – 15.00) | Galeria Sztuk”i”
Wystawa malarstwa Grzegorza Giermka
Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych i Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie – Wydział Wychowanie Plastyczne. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, malarstwem na tkaninach, grafiką – głównie linorytem, rysunkiem, ikonami, projektuje znaki graficzne, ponadto pisze wiersze i scenariusze. Związany jest z Galerią Sztuki Bałysówka w Tomicach i Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej. Brał udział w wystawach Wadowickiego Środowiska Artystycznego, wystawach indywidualnych w Wadowicach, Oświęcimiu, Andrychowie, Krakowie. Jego prace są w zbiorach prywatnych w Polsce i poza jej granicami.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie kreska-1350x70.jpg

25.09 – 8.11 (w godz. 8.00 – 15.00) | MDK w Andrychowie
Wernisaż 25 września, godz. 18.00
Wystawa malarstwa Barbary Kierczak
Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła jako mała dziewczynka. Od 2002 r. należy do Stowarzyszenia Grupa Twórców MY. Dziś maluje w różnych technikach: olej, akryl, akwarela. Pędzel czy szpachla nie stanowią dla niej problemu. Lubi wyzwania, wszędzie szuka tematów i inspiracji do prac. W jej obrazach widać wrażliwość dziecka i dojrzałość kobiety. Jest bardzo pracowita, każdy dzień wypełnia twórcza praca spędzona w pracowni.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie kreska-1350x70.jpg

Ponadto w Muzeum Historyczno-Etnograficznym w Andrychowie od dziś można oglądać wystawę prac Romana Kurdziela.

Urodzony w 1935 roku w Brzezince k/Oświęcimia, mieszkaniec Andrychowa, absolwent Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Bielsku-Białej, przez długi okres instruktor-plastyk Wadowickiego Domu Kultury. Stosował różne techniki plastyczne: olej, akwarelę, pastel, grafikę, linoryt, rysunek, rzeźbę w drewnie i kamieniu, tkaninę. Operował plamą, był kolorystą. Uczestniczył w plenerach ogólnopolskich, wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Współzałożyciel  Grupy Twórców Nieprofesjonalnych “MY” i członek innych grup twórczych. Zmarł w 2011 roku.
Więcej o wystawie w muzeum napiszemy niebawem. Osoby chcące oglądnąć ekspozycję, proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Na wszystkie wystawy wstęp wolny. Zapraszamy!
Ważna informacja! W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do placówki pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust (chustka, szalik, maseczka, przyłbica) oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).

Oprac p

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content