Przejdź do treści

Wystawa | Szopki Andrzeja Koska

Kultura, 07 grudnia 2022 10:07

Od 5 grudnia w Galerii Sztuk”i” przy andrychowskim magistracie można podziwiać niezwykłe szopki w styku krakowskim autorstwa Andrzeja Koska.

Andrzej Kosek – urodzony w 1956 r. w Andrychowie, syn rodowitego krakowianina, Tadeusza Koska, który zaszczepił w nim miłość do szopek krakowskich. Od najmłodszych lat przyglądał się, jak ojciec buduje „szopki bożonarodzeniowe”.
Od 20 lat regularnie wykonuje szopki krakowskie, które zawsze znajdują swojego odbiorcę. W 2020 i 2021 r. jego szopki zostały zakwalifikowane i wystawione podczas Konkursu Szopek Krakowskich organizowanego przez Muzeum Miasta Krakowa. Artysta wziął udział również w tegorocznej, 80. edycji Konkursu (Przeczytaj więcej…). W wolnych chwilach ten znakomity szopkarz oddaje się swojej drugiej pasji, jaką jest wędkowanie – zawsze lubił bezpośredni kontakt z naturą.

Na zdjęciach poniżej szopki Pana Andrzeja prezentowane aktualnie w andrychowskiej Galerii Sztuk”i”. Szczerze polecamy zobaczyć je jednak na żywo!

Zapraszamy na Wystawę pt. „Szopka krakowska”! Ekspozycja czynna do 15 stycznia 2023 r. Zapraszamy w godzinach 8:00 – 15:00. Wstęp wolny.

Źródło: CKiW w Andrychowie

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content