Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Wystawa prac Natalii Paw w Kętach

Kultura, 09 lipca 2021 10:51

Wczoraj w Muzeum w Kętach obyło się otwarcie wystawy Natalii Paw - artystki należącej do Stowarzyszenia Grupa Twórców "My" w Andrychowie. Ekspozycja prezentuje kilka cykli prac artystki m.in. oryginalne rysunki żelopisem na papierze, druki cyfrowe czy linoryty - krótkie zapiski ze spacerów po okolicy Kęt i Andrychowa lub z plenerów.

Przybyłych gości przywitał Dyrektor Muzeum Łukasz Gieruszczak. Na wernisażu obecni byli m.in. członkowie Grupy MY, przyjaciele i rodzina artystki oraz mieszkańcy Kęt i Andrychowa.

Natalia Paw urodziła się w 1989 roku w Wadowicach, mieszka i pracuje w Kętach. Jest pedagogiem współorganizującym kształcenie specjalne w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach. Uczęszczała do Liceum Plastycznego im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. W 2015 roku ukończyła cieszyńską filię Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku: grafika. Dyplom magisterski został wykonany w pracowni litografii dr hab. Krzysztofa Pasztuły oraz w pracowni projektowania graficznego prof. UŚ dr hab. Ryszarda Pielesza. Dokształca się także w kierunkach pedagogicznych. Do tej pory jej prace można było oglądać m.in. w Cieszynie, Bielsku-Białej, Warszawie, Katowicach, Gliwicach, Tarnowie, Gdyni czy rodzinnym Andrychowie. Jest wiceprezesem Grupy Twórców „My”.

Wystawa, którą wzbogacają okładki książek, płyt i plakaty, świetnie prezentuje się w nowych, wyremontowanych pomieszczeniach Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach.

Ekspozycja trwa do 24 października 2021 r.

Oprac. p, Fot. Jadwiga Janus

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Skip to content