Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Wystawa malarstwa Kazimierza Raucha

Kultura, 26 października 2021 09:44

29 października Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę Kazimierza Raucha. Urodził się w 1949 r. w Wadowicach. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Obecnie emeryt. Od dziecka lubił rysować i malować.

Prywatne lekcje malarstwa pobierał u Felicji Świtalskiej, a w późniejszym okresie u Ludwika Jacha – juniora, który stał się Jego mistrzem i przewodnikiem duchowym. Maluje głównie na desce i płycie pilśniowej.

Posługuje się pędzlem, szpachlą, tkaniną, scyzorykiem, szczotką czy grzebieniem. Preparuje kolorowe grunty nadając im odpowiednią fakturę. Jego obrazy są mroczne, ciemne, ale nie pozbawione koloru nawet w partiach głębokiego cienia, rozświetlanego delikatnymi plamami światła. Ulubione tematy to pejzaże, ruiny starych, rozsypujących się domów, fragmenty strychów, piwnic, pomieszczeń gospodarczych ze zgromadzonymi zużytymi sprzętami, martwe natury. W swoich obrazach stara się przekazać atmosferę, klimat poprzez przejście od światła do cienia.

Począwszy od 1995 roku uczestniczył we wszystkich wystawach Wadowickiego Środowiska Artystycznego organizowanych co pięć lat przez Wadowickie Centrum Kultury.

Na wystawie zaprezentowanych będzie około 90 obrazów powstałych w pracowni Artysty na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Wystawa potrwa od 29 października do 28 listopada 2021 roku.
Hol Teatralny Wadowickiego Centrum Kultury.
Wstęp wolny.

Źródło: WCK w Wadowicach

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content