Przejdź do treści

Wystawa malarstwa Grzegorza Giermka

Informacje, 13 stycznia 2023 21:42

Dzisiejszego wieczoru mieliśmy okazję uczestniczyć w otwarciu wystawy malarstwa Grzegorza Giermka – artysty, pedagoga i poety mieszkającego w Tomicach.

Dla licznie przybyłych gości Wadowicki Dom Kultury przyg­otował niespodziankę. Tuż po krótkiej mowie dyrektora WCK Piotra Wyrobca i przywitaniu publiczności, w sali kinowej zaprezentowana została 10-minutowa projekcja filmu o artyście autorstwa Janusza Gawrona, a zaraz po niej zgromadzeni goście mogli porozmawiać z autorem o jego malarstwie w otoczeniu pełnych słońca i pozytywnej energii obrazów.

Bardzo sobie cenię bezpośredni kontakt z odbiorcą, jestem ogromnie wzruszony, iż dzisiejsze spotkanie zgromadziło tak wiele osób – mówił artysta.

Grzegorz Giermek ukończył Liceum Sztuk Plastycznych i Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie na Wydziale Wychowanie Plastyczne. Uzyskał dyplom z grafiki pod kierunkiem Jerzego Jędrysiaka. Jest członkiem Grupy malarskiej „Nadskawie” przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Wadowickiej. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym, ikonami, projektowaniem znaków graficznych, linorytem oraz poezją.

Warto przypomnieć, iż malarstwo Grzegorza Giermka mogliśmy niejednokrotnie oglądać również w Andrychowie.


Wystawa pt. „Ta chwila” prezentowana jest  w holu teatralno-kinowym WCK do 19 lutego 2023 r. Ekspozycji towarzyszy również katalog.

Warto wybrać się do naszych sąsiadów aby zobaczyć prace Grzegorza Giermka na żywo. Polecamy gorąco!

p Fot. Anna Płonka

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content