Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Wystawa fotografii LUDZIE FESTIWALI

Kultura, 11 czerwca 2019 09:25

21 czerwca o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury otwarta zostanie wystawa fotografii andrychowianina Grzegorza Bargiela.

Podziel się

GRZEGORZ BARGIEL urodził się najprawdopodobniej 6 września 1968 r. w Andrychowie. Jego przygoda z fotografią rozpoczęła się 35 lat temu i trwa do dzisiaj. Pierwsze fotografie wykonał aparatem fotograficznym Smiena 8 (super sprzęt jak na tamte archaiczne czasy). Obecnie eksploatuje piąty już aparat, Canon EOS 6D, jak sam mawia: Szału nie ma, ale bardzo sympatyczne fotki robi. Tematyka jego zdjęć jest bardzo różnorodna od drobnych elementów przyrody po szerokorozumianą fotografię populacji ludzkiej.  Swoje prace do tej pory prezentował tylko swojej najbliższej rodzinie i dobrym znajomym głównie w formie pokazów slajdów na dużym ekranie projekcyjnym w kameralnym „KLUBIE 158” na tak zwanych spotkaniach klubowych. Często analizował swoje fotoreportaże z festiwali czy z koncertów z córką Olgą, jej mężem Wojtkiem i oczywiście z żoną Lucyną. Pokazom zawsze towarzyszyła dobra muzyka, której brzmienie nadawało niepowtarzalny klimat wyświetlanym fotografiom. Pomysł pokazania chociażby małej cząstki jego kolekcji fotograficznej większej grupie miłośników tego rodzaju sztuki zrodził się w czasie inspirującej rozmowy z malarką i graficzką komputerową oraz jej partnerem, fotografem z zamiłowania podczas Jarocin Festiwalu’2018. Jeżeli czytają Państwo ten tekst, to znaczy, że pomysł został szczęśliwie zrealizowany. 

Przedstawione fotografie pochodzą z: Jarocin Festiwal 2016, 2017 i 2018, Przystanku Woodstock 2017, Pol’and’Rock Festival 2018, Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie i koncertów z okazji 250-tej rocznicy nadania praw miejskich Andrychowowi (1767-2017). – Ta wystawa jest wynikiem kompilacji pasji do muzyki i do fotografii. Jej przesłaniem jest pokazanie emocji, które emanują zarówno z artystów jak i z widzów. Hej! – zaprasza autor fotografii.
 


Podczas wernisażu wystąpi zespół Dubracadubra.
To autorski projekt dwóch braci, gitarzystów i producentów muzycznych. Nawiązując do wszelkich gatunków muzycznych, jednocześnie tworząc energetyczną mieszankę rock'n'rolla i poezji.
Nie chcą o sobie opowiadać, gdyż to podobno już zrobili dźwiękiem, słowem, piosenką…

Kanał Youtube zespołu TUTAJ >>

Wejście na koncert za okazaniem zaproszenia na wystawę "Ludzie festiwali".

 

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content