Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Wysokie domy w wysokim standardzie

Informacje, 25 listopada 2021 10:02

Wadowicka firma Bongo Invest planuje budowę w Andrychowie osiedla domów wielorodzinnych. Inwestor już kupił teren, a teraz trwa uzgodnienie z planem miejscowym. Nowe domy staną na miejscu starej cegielni za osiedlem Lenartowicza.

Bongo Invest – lider budownictwa w Wadowicach i powiecie wadowickim – działa od 10 lat i zrealizował już kilka dużych inwestycji. Tak powstały na przykład apartamentowce i budynki biurowe w Wadowicach czy Zatorze. Obecnie w Wadowicach trwa sprzedaż mieszkań na Krasińskiego i budowa osiedla Podhalanin, a w Zatorze budowa kolejnych 170 mieszkań.

W Andrychowie ma powstać osiem budynków, każdy po 146 mieszkań. W sześciu z tych budynków będą podziemne garaże, a najwyższe kondygnacje mają sięgać ośmiu pięter. Część pomieszczeń, na niższych kondygnacjach będzie miała charakter usługowo-handlowy, a do tego na osiedlu ma powstać sieć dróg, chodników, parkingów i ich piękne, zielone otoczenie. Apartamenty będą miały tak samo wysoki standard, jak te w Wadowicach i Zatorze.

Kilka hektarów po starej cegielni to dzisiaj zielone nieużytki, teren właściwie niewykorzystany i zaniedbany. Ponieważ jest pofałdowany, więc wysokie, ośmiopiętrowe domy nie będą przytłaczać sąsiedniego osiedla, wtopią się w naturalne dolinki.

Na razie za wcześnie pisać o szczegółach i kosztach, bo w tej chwili konieczne jest pogodzenie tych szerokich planów z planem miejscowym zagospodarowania przestrzennego, i to trwa. Jak powiedział nam prezes Bongo Invest Piotr Kleszcz, inwestycja może zostać zrealizowana w najbliższych dwóch latach. Równocześnie ten sam inwestor przygotowuje budowę na ul. Brzegi w Andrychowie.

– W naszym mieście potrzebujemy tysiąca nowych mieszkań, aby dorównać do średniej krajowej – mówi Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa. Chodzi o statystykę  – liczbę mieszkańców w mieście, ilość lokali i zapotrzebowanie społeczne. n

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content