Przejdź do treści
Reklama

Wysoka porażka na zakończenie

Sport, 07 czerwca 2015 21:39

Piłkarze Beskidu wrócili z podtarnowskiej Woli Rzędzińskiej z bagażem czterech bramek. Mimo to andrychowianie kończą sezon na bezpiecznej lokacie.

Podziel się

Piłkarze Beskidu pojechali do Woli Rzędzińskiej po trzy punkty, bo w przypadku zwycięstwa zapewniliby sobie utrzymanie bez względu na inne okoliczności. Ziścił się jednak mniej optymistyczny scenariusz, choć już w 17. minucie andrychowianie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Tomasza Kaczmarczyka. Później niżej notowani gospodarze przejęli inicjatywę i zdobyli aż 4 gole. 

Wobec zwycięstwa Hutnika, który przed ostatnią serią spotkań plasował się tuż za Beskidem, andrychowska drużyna spadła na 13. miejsce i to na tej lokacie konczy sezon. 

Warto prześledzić regulamin rozgrywek III ligi i usystematyzować zasady spadku. Z urzędu do IV ligi relegowane są drużyny z miejsc 18., 17. i 16. Kolejne zespoły żegnają się z III ligą małopolsko-świętokrzyską na skutek relegacji z II ligi – na tym szczeblu nie utrzymała się Limanovia, a więc do IV ligi spada także ekipa z miejsca 15. Zespół z miejsca 14. spadnie do IV ligi, jeśli mistrz III ligi (Wisła Sandomierz) nie wygra baraży o awans do wyższej klasy z Radomiakiem. Zgodnie z regulaminem kolejne zespoły mogą spaść z "naszej" ligi, jeśli jakiś klub nie otrzyma licencji na grę na wyższym szczeblu. Obecnie w takim położeniu jest Okocimski Brzesko, ale tamtejsi działacze zapewne zrobią wszystko, aby jak najprędzej tę licencję otrzymać.

13. miejsce, które zajął Beskid, jest więc teoretycznie ostatnim bezpiecznym, choć najwyżej sklasyfikowani spadkowicze mogą jeszcze uratować swój byt, jeśli jakieś trzecioligowe zespoły nie przystąpią do rozgrywek w kolejnym sezonie.

Wolania Wola Rzędzińska – Beskid Andrychów 4:1 (3:1)

(gs)

Podziel się
Skip to content