Przejdź do treści

Wyruszyli na szlaki… By sprzątać Beskid Mały

Informacje, 15 września 2023 12:00

Ponad 1200 uczestników bierze udział w dzisiejszej akcji "Czyste Beskidy" organizowanej, po raz 5 przez Koło PTTK "Chałupa". Jest to rekordowa liczba wolontariuszy, chcących posprzątać tereny Gminy Andrychów.

15 września na górskie i leśne szlaki tuż po godzinie 9.00 zostali rozwiezieni autokarami, nie tylko członkowie koła, lecz także uczniowie szkół podstawowych i średnich z naszej gminy. Jak mówiła, podczas uroczystości otwarcia, odbywającej się na parkingu przy odkrytym basenie kąpielowym w Andrychowie, prezes petetekowców Grażyna Kidoń: Szkoła Brzezinka, Rzyki, Zagórnik, Wadowice, Jaszczurowa już działają i sprzątają.

Na wszystkich zaangażowanych w akcję wolontariuszy od godz. 8.00 czekały drożdżówki, ciastka, ciepła herbata i kawa, wody i oczywiście zestawy do sprzątania. Nie zabrakło licznych atrakcji. Wspólne tańczenie belgijki, możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć, stoisko Nadleśnictwa Andrychów pokazujące leśne cuda umilały czas uczestnikom czekającym na transport.

Nie zabrakło również obecności Burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka, który objął patronat honorowy nad wydarzeniem oraz Wiceburmistrza Wojciecha Polaka. Wzięli oni udział w części oficjalnej, apelując o zachowanie czystości na szlakach.

Zapytaliśmy się również najmłodszych mieszkańców Gminy, co udało im się znaleźć podczas sprzątania.

Pierwsze zebrane worki ze śmieciami… Foto z Targanic.

a_p Fot. Aleksandra Polak

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content