Przejdź do treści

Wyróżnienia dla sportowców

Informacje, 19 grudnia 2016 09:04

​W czwartek 15 grudnia sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie spotkali się z burmistrzem Tomaszem Żakiem i przewodniczącym Rady Miejskiej Romanem Babskim. Uzdolnieni uczniowie, którzy zdobywali laury na wielu prestiżowych zawodach, zostali nagrodzeni listami gratulacyjnymi i… mikołajowymi paczkami.

Podziel się

Razem ze sportowcami z SP4 nagrody odebrali Dominika Smolec i Michał Smolec ze szkoły w Zagórniku. To karatecy, którzy podczas Mistrzostw Europy European Kyokushinkai Tezuka Group Open Championship w Wałbrzychu zdobyli czołowe miejsca. Dominika została mistrzynią Europy, Michał zajął czwarte miejsce.

SP4 to z kolei szkoła prawdziwych sportowców. Uzyskała I miejsce w powiecie wadowicki i piąte w województwie w podsumowaniu Małopolskiego Systemu współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2015/2016. Szkoła odnosiła sukcesy m.in. w halowym wieloboju lekkoatletycznym chłopców, w minisiatkówce oraz drużynowych biegach przełajowych, pływaniu i szachach.

Nagrody i dyplomy uczniom za ich osiągnięcia wręczali burmistrz Tomasz Żak, Przewodniczący RM w Andrychowie Roman Babski i Andrzej Szafrański, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty. A w spotkaniu uczestniczyli także Dorota Zawada, dyrektor SP4 oraz opiekunowie młodych sportowców.

– Takie sukcesy jak te, odnoszone przez uczniów SP4 w Andrychowie, to efekt utworzenia kilka lat temu w gminnych placówkach oświatowych klas o profilu sportowym. Bardzo nas to cieszy – mówił burmistrz. Roman Babski z kolei podkreślił, że sukcesy naszych uczniów to sukces całej gminy. – Gratulujemy i prosimy o więcej – zachęcał przewodniczący RM.

A tu lista wyróżnionych sportowców (finalistów wojewódzkich) z SP4:
1. Karolina Sarapata
2. Martyna Matlak
3. Joanna Ślusarczyk
4. Inga Siwek
5. Agnieszka Bogacz
6. Karolina Bierczak
7. Oliwia Kozłowska
8. Amelia Czerwik
9. Angelika Michalska 
10. Tatiana Wykręt
11. Weronika Targosz
12. Katarzyna Bizoń
13. Julia Stokłosa
14. Strama Aleksandra
15. Jakub Majdak
16. Partyk Gwiżdż
17. Daniel Talar
18. Krystian Rzegotka
19. Adam Fraś 
20. Filip Michałek 
21. Mateusz Stuglik
22. Maciej Gołąb
23. Cezary Dyląg
24. Maciej Faber
25. Prorok Szymon
26. Michał Burzej
Opiekunowie:     
Ewa Bury
Marcin Cieluch

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content