Ryby w ogrodzie, potrafią za to zupełnie odmienić jego wystrój, wprowadzając do otoczenia nieco egzotyki i nadać mu magicznej aury. Wodne stworzenia coraz bardziej zyskują na popularności i pojawiają się w prywatnych domach i zdecydowanie nie powinno, to nikogo dziwić! Są piękne, tajemnicze, a ich widok wyciszy nawet najbardziej nerwowego człowieka. Jak założyć własne akwarium?
Chociaż zakładanie akwarium może wydawać się trudne, a posiadanie rybek bardzo zajmujące, to nie ma nic bardziej mylnego. Obecnie dostęp do informacji jest bardzo prosty, a sam proces tworzenia własnego zbiornika banalnie łatwy. Rybki jako stworzenia, nie są bardzo wymagające, jedyne co należy im zapewnić, to właściwe dla danego gatunku warunki i jedzenie.
Zakładanie pierwszego akwarium
Wielkie akwaria mogą być kuszące, ale na początek dobrze jest opanować podstawy. Nauka na mniejszym zbiorniku będzie zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem i pozwoli zrozumieć, jak wygląda cały proces. Jeśli akwarystyka stanie się pasją, będzie można śmiało powiększać swoją hodowlę i wymieniać akwarium na coraz większe i bardziej wymagające. Co przyda się na początek?
Najłatwiej na początek przejrzeć zestawy akwariowe, które zawierają wszystko, co niezbędne rybkom do przetrwania. Jest to dobra decyzja, ponieważ wszystkie części będą odpowiednio dopasowane do wymagań danego zbiornika i unikniemy długiego zapoznawania się z dobieraniem konkretnych elementów.
Można też osobno kupić oświetlenie, akwarium, zestawy co2, pokrywy, czy grzałki. Należy jednak bardzo dokładnie zapoznać się z parametrami, jakie będą wymagane do zbiornika o konkretnej pojemności. Wszystko należy dopasować tak, by rybki czuły się w pełni komfortowo i trwały w zdrowiu.
Co konkretnie należy zakupić?
Podstawą jest zbiornik. Dla komfortu rybek należy też wybrać właściwe oświetlenie. Każdy gatunek rybek ma określony przedział temperatury wody, dlatego należy dokupić grzałkę. Żeby woda była idealnie czysta, niezbędny jest filtr, który na bieżąco oczyszcza wodę z zanieczyszczeń. Podstawą do przeżycia rybek jest też napowietrzacz, który wzbogaca wodę o tlen. Często jest on połączony z filtrem.
Oczywiście niezbędne minimum zadba o prawidłowy stan fizyczny rybek, ale dla ich komfortu i ładnego wyglądu akwarium, należy zainwestować też w dekoracje. Odpowiednie podłoże, rośliny, gałęzie, domki… Możliwości jest wiele i można je pięknie połączyć z klimatem wystroju domu.
Rybki w ogrodzie
Hodowanie ryb przed domem, jest coraz bardziej popularne i warto stworzyć własne oczko wodne, jeśli tylko ma się właściwe miejsce w ogrodzie. Wszystkie potrzebne elementy jak formy, pompy do oczek wodnych, rośliny, czy folie, bez problemu można kupić w sklepie internetowym. Samo zakładanie oczka nie jest trudne i każdy poradzi sobie z nim bez problemu. Wbrew pozorom większy zbiornik nie będzie wymagał więcej pracy, dlatego można pozwolić sobie na sporej wielkości oczko wodne i zupełnie odmienić swój ogród.