Przejdź do treści
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

Wyniki XV Gminnego Konkursu Piosenki dla Przedszkolaka „OD PRZEDSZKOLA DO IDOLA – W KRÓLESTWIE BAJEK” on-line!

Kultura, 16 kwietnia 2021 14:25

Ze względu na trudną i dynamiczną sytuację epidemiczną i ograniczeniami z nią związanymi (m.in. tymczasowe zamknięcie placówek kultury) XV Gminny Konkurs Piosenki dla Przedszkolaka „OD PRZEDSZKOLA DO IDOLA – W KRÓLESTWIE BAJEK” w 2021 r. odbył się po raz pierwszy w wersji on-line.

Jak się okazało nowa forma konkursu, która wymagała od uczestników zarejestrowania prezentacji, tj. wykonania „bajkowej” piosenki, poprzez zapis obrazu i dźwięku kamerą cyfrową (np. smartfonem) i kolejno przesłania drogą elektroniczną linku do tego nagrania na mailowy adres konkursowy, okazała się bardzo przystępna dla bardzo młodych zdolnych wokalistów (a dokładniej dla ich rodziców i opiekunów) z całej Gminy – do CKiW w Andrychowie wpłynęło 39 zgłoszeń. Uczestnicy oceniani byli przez Jury w dwóch grupach wiekowych: I – dzieci w wieku 3 – 4 lata (15 zgłoszeń), II – dzieci w wieku 5 – 6 lat (24 zgłoszenia).

Przesłuchania nagrań konkursowych odbyły się 7 kwietnia 2021 r. w Wiejskim Domu Kultury im. R. Prystackiego w Zagórniku.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który zawiera:

– ogłoszenie WYNIKÓW Konkursu (odczytanie Protokołu Jury),

– prezentacje konkursowe wybranych uczestników,

– prezentację Wystawy „Papierowy spacer” towarzyszącej Konkursowi (prace uczestników I Gminnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „SŁÓWKO W RAMIEzorganizowanego w 2020 r. przez CKiW w Andrychowie – Wiejski Dom Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku).

Polecamy!

Jury Konkursu:

Kinga Piesko – absolwentka Animacji Społeczno-Kulturalnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, instruktor kulturalno-wychowawczy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, instruktor grupy wokalno-aktorskiej w Sułkowicach-Łęgu oraz Grupy Teatralnej JAKA? w Wiejskim Domu Kultury w Targanicach;

Jerzy Górka – instruktor kulturalno-wychowawczy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, perkusista, założyciel i lider zespołu Jerzy Górka Artkiestra, instruktor nauki gry na perkusji;

Andrzej Wojtal – instruktor zajęć nauki gry na pianinie i gitarze w placówkach Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, muzyk, aranżer, student Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Bielsku-Białej.

Jurorzy i organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom Konkursu. Składają również gorące podziękowania rodzicom i nauczycielom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji.

Organizator: CKiW w Andrychowie / Wiejski Dom Kultury w Sułkowicach-Łęgu

Patronat medialny: Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie

___________________

CKiW w Andrychowie 2021

http://www.kultura.andrychow.eu/

https://www.facebook.com/kulturaandrychow

https://www.instagram.com/kulturaandrychow/

WDK w Sułkowicach-Łęgu

https://www.facebook.com/WDKSulkowiceLeg

Podziel się
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Skip to content