Ubiór kobiety na rozmowę kwalifikacyjną
Podstawową zasadą jest dobór garderoby do zasad panujących w firmie. Warto dowiedzieć się, jaka jest kultura przedsiębiorstwa. Jeżeli aplikujemy do korporacji, w której panują sztywne zasady dres kodu, odpowiedni będzie kostium składający się z marynarki i spódniczki o stonowanym kolorze i klasycznym kroju. Taki ubiór świadczy o profesjonalizmie. Elegancka garsonka ze spódnicą sięgającą lekko powyżej kolan lub klasyczne spodnie i idealnie skrojona koszula bez wzorów to odpowiedni strój na stanowiska biznesowe i biurowe. Nie mniej eleganckie powinny być buty na średniowysokim obcasie, zakrywające palce u stóp. Obowiązkowe są gładkie, cieliste rajstopy. Makijaż powinien być stonowany i delikatny, a biżuteria subtelna i nierzucająca się w oczy. Jej nadmiar należy zdjąć przed rozmową. Jeżeli aplikujemy na stanowiska kreatywne, znalezione na https://www.aplikuj.pl/praca/krakow, możliwa jest ekstrawagancja, taka jak nietypowy krój czy kolor.
Ubiór mężczyzny na rozmowę o pracę
Strój formalny jest zawsze dobrze widziany, dlatego mężczyzna powinien przygotować wygodny i dopasowany garnitur. Nie może on być niechlujny i niepasujący rozmiarem. Ciemny, stonowany kolor i klasyczny krój sprawdzi się na każdej rozmowie kwalifikacyjnej. Marynarka powinna być zapięta na jeden guzik, który można odpiąć, gdy się siedzi. Dopasowana biała koszula i stonowany krawat dopełnią wizerunku profesjonalisty. Idealnie czyste buty oraz skarpetki pasujące kolorystycznie do garnituru świadczą o schludności i elegancji. Oficjalny ubiór męski z biżuterii dopuszcza wyłącznie obrączkę, zegarek i ew. spinki do mankietów. Na rozmowę o pracę w startupie również konieczna jest elegancja, jednak można zrezygnować z krawata, a garnitur zastąpić marynarką w stylu casual.
O czym jeszcze należy pamiętać, ubierając się na rozmowę kwalifikacyjną?
Nawet jeżeli w przedsiębiorstwie panuje luźny styl, to na rozmowę kwalifikacyjną należy ubrać się elegancko. Strój powinien być wygodny i komfortowy. Bez względu na pogodę i porę roku zakładamy eleganckie obuwie. Zimowe kozaki należy zmienić na pantofle na obcasie przed rozmową. Nie zakładamy grubych rajstop, nawet gdy na dworze panuje mróz. Podobnie ze swetrami. Jeżeli jest zimno, mężczyźni mogą założyć podkoszulek zamiast ciepłego swetra. Elegancki strój obowiązuje bez względu na pogodę. Dlatego latem mężczyźni nie zakładają koszuli z krótkim rękawem, a kobiety sukienek z dekoltami, odsłoniętymi plecami, czy ramionami, ani sandałów. Gołe nogi bez rajstop nawet w upał nie wyglądają odpowiednio.
Osoby przygotowujące się do rozmowy kwalifikacyjnej z pewnością zainteresuje artykuł: „Praca w Krakowie – zarobki i możliwości rozwoju kariery”.
Właściwe przygotowanie i elegancki ubiór zwiększają szanse na uzyskanie pracy.
Materiał sponsorowany