Przejdź do treści
Reklama

Wykorzystał chwilę nieuwagi i ukradł pieniądze z restauracji

Informacje, 26 lipca 2022 07:58

Kryminalni z Komisariatu Policji w Andrychowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy. Teraz 55-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Podsumowanie działań pn. „Bezpieczne Wakacje 2021”

Do zdarzenia doszło w minioną środę, w jednej z restauracji w gminie Andrychów. Mężczyzna, który przyszedł do lokalu jako klient, wykorzystał nieuwagę personelu, ukradł z kasety ponad 1000 zł i uciekł. Gdy pracownicy restauracji zorientowali się, że zostali okradzeni poinformowali andrychowski komisariat.

Podczas analizy nagrania z monitoringu znajdującego się w restauracji, jej właściciel skojarzył, że gdy jechał do lokalu to widział w sąsiedniej miejscowości mężczyznę odpowiadającego wizerunkowi zarejestrowanego przez kamery sprawcy. Policjanci natychmiast pojechali w to miejsce, gdzie zastali 55-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. Podczas jego kontroli osobistej funkcjonariusze znaleźli 900 złotych. Mężczyzna był nietrzeźwy, został zatrzymany.

W piątek (22 lipca br.) śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo 55-latkowi grozi kara pobawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KPP w Wadowicach

Podziel się
Skip to content