Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Wyjątkowa wystawa w MDK

Informacje, 06 marca 2020 22:06

Dziś hol Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie wypełnił się wielbicielami sztuki. Autorem wystawy "Modlitwa w drewnie" jest Bolesław Ściga - andrychowianin, który od 40 lat rzeźbi w drewnie.

Już od dziecka zbierał korzenie z rzeki i przy pomocy dłutka wykonanego przez tatę obrabiał swoje małe “dzieła sztuki”. Później, jako młody mężczyzna, dołączył do grupy twórców nieprofesjonalnych My i szlifował swój warsztat. Dziś jego prace można oglądać w andrychowskim MDK, w kryptach kościoła Świętego Macieja w Andrychowie, w DPS w Bulowicach oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce i poza jej granicami. Jest artystą niezwykle skromnym i wrażliwym. W każdej pracy widzimy miłość do rodziny, Boga i tworzenia. Jego prace, inspirowane sztuką sakralna i folklorem, charakteryzuje dynamika i światło.

Wydarzenie wzbogacił występ muzyków z Kapeli Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca “Andrychów”. Na wernisażu obecny był również kurator wystawy Zbigniew Micherdziński z ROK w Bielsku-Białej. Pogratulował on artyście wystawy i stwierdził, że ekspozycja ta z pewnością na długo pozostanie w pamięci licznie zgromadzonych gości w Andrychowie.

To kolejna ciekawa propozycja kulturalna w kalendarzu wydarzeń w naszej gminie.

Aneks do wystawy można zobaczyć w Galerii Sztuk”i” w Punkcie Informacji Turystycznej przy andrychowskim magistracie.

Organizatorem wystawy w Andrychowie było Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, które współfinansowało wydanie publikacji towarzyszącej wystawie.

Polecamy serdecznie “Modlitwę w drewnie” Bolesława Ścigi.

p Fot. Anna Płonka

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content