Przejdź do treści

Wszystko o wyborach

Informacje, 21 października 2015 10:47

Już 25 października wybory parlamentarne. W tym roku mamy aż osiemnastu kandydatów z powiatu wadowickiego. Gminę Andrychów reprezentują trzy osoby ubiegające się o mandat: Marek Polak z Prawa i Sprawiedliwości, Tomasz Żak z ramienia Platformy Obywatelskiej i Leszek Łysoń startujący z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Podziel się

W 23 obwodach w gminie Andrychów będziemy głosować w godzinach 7-21. Od komisji otrzymamy dwie karty do głosowania. Pierwszą dotyczącą wyborów do sejmu drugą do senatu.

Głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo do otrzymania mandatu. Przyczyną nieważności głosu jest: oddanie głosu na więcej niż jedną listę czyli postawienie znaku „X” w kratkach z lewej strony obok nazwisk kandydatów umieszczonych na więcej niż jednej liście, nieoddanie głosu na którąkolwiek z list, czyli nie postawienie znaku „X” w żadnej kartce, postawienie w kartce przeznaczonej na oddanie głosu innego znaku niż znak „X”.

Wszystkie informacje na temat głosowania znajdują się na stronie BIP-u.

Informacje o kandydatach do Sejmu z naszego okręgu – kliknij tutaj.

Informacje o kandydatach do Senatu z naszego okręgu – kliknij tutaj.

 

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content