Przejdź do treści

Wspólna służba Policji i Straży Pożarnej na Jeziorze Mucharskim

Informacje, 26 lipca 2023 15:00

Wadowiccy policjanci wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach prowadzili działania na terenie Jeziora Mucharskiego. Wspólne patrole mają na celu zapobieganie utonięciom oraz poprawę stanu bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą.

To już kolejny rok, kiedy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach i strażacy, w okresie wakacyjnym, wspólnie organizują służby na terenie Jeziora Mucharskiego dbając o bezpieczeństwo wypoczywających tam osób. Taka służba miała miejsce 21 lipca br., w trakcie której policjanci z Posterunku Wodnego Policji w Świnnej Porębie oraz dzielnicowy z wadowickiej komendy wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, wykorzystując motorowe łodzie służbowe prowadzili działania na wodzie, a także terenach przywodnych. Funkcjonariusze promowali właściwe zachowania nad wodą, a w szczególności zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa korzystania z kąpielisk, zbiorników wodnych i sprzętu wodnego. Podczas patrolu, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”,  mundurowi prowadzili akcję profilaktyczną wśród wypoczywających, sprawdzali stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętów wodnych oraz ich stan techniczny.
Patrole policjantów i strażaków to wspólna inicjatywa Komendy Głównej Policji i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Takie patrole będą organizowane cyklicznie podczas trwającego sezonu letniego. Policjanci i strażacy będą pojawiać się w rejonie jeziora, by wspólnie dbać o bezpieczeństwo osób tam wypoczywających.

Źródło: KPP w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content