Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Wsparcie seniorów w andrychowskim OPS

Informacje, 27 października 2020 08:02

Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie jest przygotowany do obsługi starszych osób w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Do przedsięwzięcia włączy się najprawdopodobniej andrychowski Ochotniczy Hufiec Pracy.

Przypomnijmy, iż pod numerem telefonu 22 505 11 11 od poniedziałku działa specjalna linia dla seniorów. Mogą oni poprzez nią zgłaszać problemy czy prosić o pomoc w zrobieniu zakupów. Resztą zajmą się ośrodki pomocy społecznej. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Jak dowiedzieliśmy się od Anety Wróbel, kierownik Działu Pomocy Środowiskowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie, już w piątek 23 października pracownik OPS odbył szkolenie online w tym zakresie. Ośrodek nie zatrudni dodatkowych pracowników. Będzie działał dotychczasowymi siłami. – Są pracownicy socjalni, którzy mogą wychodzić w swoje rejony – mówi Aneta Wróbel. – Wiemy też, że Ochotniczy Hufiec Pracy wyraża chęć pomagania starszym osobom. Kierowniczka podkreśla jednak, iż większość osób starszych korzysta z pomocy i wsparcia najbliższych – dzieci, wnuków czy krewnych, a także sąsiadów.

jd

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content