Przejdź do treści

Wsiąść do pociągu nie byle jakiego

Informacje, 26 września 2016 08:18

​Z niezwykłej atrakcji będą mogli skorzystać miłośnicy kolei. Na kolejowym Szlaku Papieskim z Krakowa do Wadowic, z możliwością dodatkowego przejazdu do Andrychowa, pojawi się lokomotywa parowa Ty42-107 z 1946 roku oraz historyczny skład wagonów z lat 1920-1935 typu Gmhx, Bi, C.

Podziel się

Lokomotywa wyruszy w trasę linią nr 117 w sobotę 1 października, a przejazd nią kosztuje 59 zł od osoby. Ale jeżeli koś zechce przejechać tylko odcinek Wadowice – Andrychów, zapłaci wtedy 10 zł (5 zł bilet ulgowy – w jedną stronę).

Organizatorem wydarzenia jest nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei oraz Województwo Małopolskie, a wszystko odbywa się w ramach II edycji projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej, którego celem jest promocja terenów leżących wzdłuż najpiękniejszych linii kolejowych regionu. W ramach projektu organizowane są przejazdy pociągów turystycznych złożonych z zabytkowego parowozu oraz wagonów retro na trasach Małopolski wraz z dodatkowymi atrakcjami w wybranych miejscowościach a także w pociągu podczas jazdy. W sobotę, 1 października zostanie zorganizowany przejazd na trasie Kraków – Łagiewniki – Skawina – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Andrychów i z powrotem. Dodatkową okazją do przejazdu lokomotywy jest 10 rocznica utworzenia kolejowego Szlaku Papieskiego. 

Trasa zaplanowana jest na cały dzień. Podczas postojów zaplanowano pikniki promocyjne, zwiedzanie Wadowic, regionalny poczęstunek w ramach biletu, udział zespołu artystycznego w wagonach.

Rozkład jazdy:

Kraków Główny, odjazd godzina 10:35

Wadowice, przyjazd godzina 12:45

Odjazd ze stacji Wadowice w drogę powrotną o godzinie 15:30

Przyjazd do stacji Kraków Główny o godzinie 17:30.

Odjazd z Wadowic do Andrychowa o godz. 13.30. Powrót do Wadowic o godz. 14.30.

Podany rozkład jazdy ma charakter orientacyjny. Z uwagi na trwające prace budowlane na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów podany rozkład jazdy może ulec niewielkim korektom.

Uwagi organizacyjne:

Bilet jest gwarancją miejsca siedzącego w pociągu.

Dziecko do lat 4. może podróżować bezpłatnie na kolanach rodziców.

W razie pytań prosimy o kontakt. Infolinia: 693-251-344, e-mail: kontakt@nsmk.pl
Szczegóły na stronie kolejegalicyjskie.pl.

fot. kolejegalicyjskie.pl
 

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content