Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Wsiadła za kierownicę mając ponad 3 promile alkoholu we krwi

Informacje, 07 stycznia 2020 12:27

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, dzięki prawidłowej reakcji pokrzywdzonego kierowcy, szybko
zatrzymali sprawczynię kolizji parkingowej. 30 – latka wsiadła za kierownicę mając w organizmie ponad 3
promile alkoholu.

Podziel się

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (4.01.2020) na jednym z parkingów sklepowych przy ulicy Fabrycznej w Kętach. Tuż po godzinie 13.00  siedzący w swoim samochodzie marki Nissan mieszkaniec Kęt, zauważył, że samochód marki Fiat Seicento, podczas cofania niebezpiecznie zbliża się do jego
samochodu, a po uderzeniu w tył jego pojazdu odjeżdża. Mężczyzna natychmiast pojechał za fiatem, którego kierująca skręciła na teren jednej z posesji, po czym wysiadła z pojazdu i pospiesznie weszła do domu jednorodzinnego. 
Poszkodowany natychmiast powiadomił policjantów, którzy po ustaleniu szczegółów zdarzenia, na terenie wskazanej posesji, zatrzymali 30 – letnią mieszkankę Kęt. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało 3,20 promila alkoholu. Zatrzymana trafiła do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Następnego dnia podejrzanej postawiono zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania.

Źródło: KPP w Oświęcimiu 

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content