Przejdź do treści

Wraca kwestia nocnych dyżurów

Informacje, 04 października 2017 12:23

Burmistrz Tomasz Żak spotkał się dzisiaj z doktorem Krzysztofem Harpulą, dyrektorem ZZOZ w Wadowicach oraz Renatą Gnojek, koordynatorem przychodni ZZOZ w Wadowicach.

Podziel się

Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w Andrychowie rozmawiano o przyszłości – czy np. w przyszłym roku możliwe będzie przywrócenie nocnych i świątecznych dyżurów lekarskich. 
– Kwestia ta jest wciąż otwarta i nic nie jest do końca przesądzone. Z nowym rokiem budżetowym niektóre okoliczności, zwłaszcza finansowe mogą się zmienić – mówi burmistrz Tomasz Żak.
Dyrektor Krzysztof Harpula powiedział nam – niemal to samo co doktor Ryszard Paprocki podczas sesji RM – że głównym problemem w omawianej kwestii są nie tylko pieniądze, ale także brak lekarzy, którzy mogliby podjąć pracę na dyżurach. 
Natomiast na stronie ZZOZ w Wadowicach można znaleźć taką informację:
Od godziny 18.00 do godziny 8:00 następnego dnia lub w dni wolne od pracy, mogą Państwo skorzystać z nocnej i świątecznej pomocy ambulatoryjnej w ramach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), tak zwanej nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Jest to przedłużenie świadczeń lekarskich i pielęgniarskich podstawowej opieki zdrowotnej. Pomoc świadczona jest codziennie, po godzinach pracy przychodni, od godz.18.00 do godz. 8.00 rano następnego dnia, w wyznaczonych do tego celu placówkach. 
Renata Gnojek, koordynator przychodni ZZOZ w Wadowicach dodaje, że w ramach tych usług działa zespół wyjazdowy, który może przyjechać do chorego. Poza tym do dyżurnego objazdu pielęgnacyjne pacjentów wyznaczone są też pielęgniarki, które robią zastrzyki, zmieniają opatrunki i kroplówki.
Bliższe informacje na ten temat można znaleźć na stronach Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, ul. Karmelicka 7, pod telefonem: 33 872 12 12.
mn

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content