Przejdź do treści

Wolne miejsca na szkolenia strażaków w technikach strażackiego survivalu

Informacje, 30 sierpnia 2023 07:53

Zaprosiliśmy do współpracy instruktorów RIT GTD, którzy będą szkolić jednostkę OSP Andrychów w technikach strażackiego survivalu. Szkolenia, które będą organizowane cyklicznie na poligonie szkoleniowym straży pożarnej OSP Andrychów, nie są tylko zarezerwowane dla naszej jednostki i mogą w nich brać udział wszyscy chętni strażacy prywatnie lub z ramienia jednostki.

Najbliższe szkolenie RIT poziom 1 odbędzie się już w sobotę 2.09.2023 roku o godz.9.00 i zostało kilka wolnych miejsc. Zapisy i informację pod nr 661 672 700.

Szkolenie RIT level 1 Prolog

Jest szkoleniem inauguracyjnym rozpoczynającym serie szkoleń przygotowanych przez instruktorów GTD.

Podczas tego szkolenia, ratownicy uczą się jak bezpiecznie przystąpić do prowadzenia działań, ratowniczo gaśniczych. Wezwanie pomocy, bezwzględne sytuacje wezwania pomocy, sprzęt podręczny, unikanie i oswobadzanie z zaplątań, lub pokonywania małych i ciasnych przestrzeni. To tylko niektóre elementy ze strażackiego survivalu, które są poruszane podczas szkolenia.

Jak wygląda takie szkolenie, można zobaczyć na stronie ritgtd.pl.

Grupa GTD powstała w 2017 roku i od tamtego czasu instruktorzy systematycznie szkolą się na zagranicznych szkoleniach i przekazują zdobytą wiedzę i umiejętności strażakom w całej Polsce.

Do tej pory strażacy z naszego regionu, chcąc wziąć udział w takim szkoleniu, musieli dojeżdżać ok. 300 – 400 km co wiązało się z ogromnymi kosztami. Szkolenie składa się z trzech poziomów, a jeden dzień szkoleniowy trwa ok. 10 godzin. Dlatego OSP Andrychów stworzyło poligon, na którym takie szkolenia będą się odbywać i nie będą generować niepotrzebnych kosztów logistycznych, które często przewyższają koszt samego szkolenia.

Źródło: OSP Andrychów

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content