Przejdź do treści

Wojciech Rajda z dwoma powołaniami

Sport, 09 lipca 2023 10:22

Dla 12-letniego sułkowiczanina Wojciecha Rajdy wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz zdecydowanie ciężkiej pracy. Czołowy bramkarz Akademii Mistrzów Cracovii Kraków otrzymał powołania na obozy kadry wojewódzkiej i co jeszcze ważniejsze - na Letnią Akademię Młodych Orłów.

Jak wspominaliśmy niedawno Wojciech Rajda początkowo był zawodnikiem występującym w polu. Jednak na jednym z turniejów z powodu braku bramkarza z przypadku stanął między słupkami. Spisał się tak znakomicie, że trener zaproponował mu szkolenie się w tym kierunku i tak już zostało. Młody sułkowiczanin zaczął czynić błyskawiczne postępy, co zaowocowało już powołaniem na konsultacje kadry narodowej. A w dniu 12 urodzin otrzymał wyjątkowy prezent, na który sam sumienne zapracował. Powołano go na Letnią Akademię Młodych Orłów. Zaproszenie na nią otrzymało 80 zawodników z 56 klubów w całej Polsce. Zgrupowanie odbędzie się w Wałbrzychu w dniach 30 lipca – 5 sierpnia.

Zanim jednak sułkowiczanin wyruszy na Dolny Śląsk czeka go znacznie bliższy wyjazd. W dniach 16-22 lipca w Zawoi odbędzie się zgrupowanie kadry U-12 Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Powołanie na nie również trafiło do Wojciecha Rajdy.

woc Fot. AM Cracovia/Facebook

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content