Przejdź do treści

Woda zdatna do spożycia

Informacje, 15 marca 2022 14:01

Szanowni odbiorcy wody z wodociągów gminy Andrychów. Pragnę przypomnieć, że woda dostarczana przez nas do Waszych budynków lub mieszkań spełnia wszelkie normy wody zdatnej do spożycia przez ludzi - informuje Jan Mrzygłód prezes ZWiK w Andrychowie. Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu.

Dostarczana do Was woda nie płynie starymi i brudnymi rurami, a wręcz przeciwnie – większość rur jest wykonana z tworzyw sztucznych, które po prostu nie rdzewieją.
Podchloryn sodu jest dawkowany do wody w celu zapewnienia jej stuprocentowego bezpieczeństwa, bo niszczy mogące się czasem pojawić w wodzie bakterie.
Woda dostarczana przez ZWiK pochodzi z ujęć powierzchniowych, nie jest więtwarda, a wręcz przeciwnie. Średnia jej twardość, to ok. 80 mg CaCO3/dm³,przy normie 60 – 500 mg CaCO3/dm³.
Zastosowanie wiec jakiegokolwiek urządzenia zmiękczającego wodę może spowodować, że będzie to woda prawie destylowana, czyli szkodliwa dla zdrowia.
Nie ma w naszej wodzie nadmiernych ilości żelaza, manganu, azotanów
.

Nie dajcie się Państwo nabierać na oferty dodatkowego, domowego uzdatniania wody już zdatnej do spożycia! – czytamy w komunikacie.

Źródło: ZWiK w Andrychowie

Podziel się
Skip to content