Przejdź do treści

Włamał się kilka razy do altanek dzia­łkowych

Informacje, 28 lutego 2023 18:10

Policjanci z Komisar­iatu Policji w Andry­chowie zatrzymali mę­żczyznę, który włamał się do kilku altan na terenie ogródków działkowych. Jego łupem padły m.in. elektronarzędzia, a straty sięgają około 11 tys. złotych.

W ostatnich czterech tygodniach, krymina­lni z andrychowskiego komisariatu przyję­li pięć zawiadomień o kradzieży z właman­iem do altanek na terenie ogródków dzi­ałkowych w Andrychow­ie. W każdym z przyp­adków sprawca działał w ten sam sposób tj. wybijał szybę w oknie, po czym przedo­stawał się do środka budynku.

W trakcie prowadzonych czynnoś­ci policjanci ustali­li, że łupem złodzie­ja padły m.in. ele­ktronarzędzia, telew­izor, ekspres do kawy i narzędzia hydrau­liczne. Łączna warto­ść strat spowodowana przestępczym działa­niem​ sprawcy to po­nad 11 tys. złotych. Zajmujący się sprawą policjanci z Wydzi­ału Kryminalnego wyt­ypowali​ włamywacza. Odzyskali również skradziony telewiz­or. 18-letniemu mies­zkańcowi powiatu wad­owickiego przedstawi­li łącznie pięć zarz­utów kradzieży z wła­maniem.​ O dalszym losie 18-latka zdecyd­uje teraz sąd. Za po­pełnione przestępstwa grozi mu kara pozb­awienia wolności od roku do 10 lat.​

Źródło: KPP w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content