Przejdź do treści

Włamał się aby ukraść alkohol

Informacje, 27 lutego 2023 14:56

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie samochodu i włamanie do jednego z domów w gminie Wieprz skąd 43-latek ukradł alkohol. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty, do których się przyznał.

Policja-napis-na-budynku-komenda-Andrychów

Około tygodnia temu, andrychowscy policjanci zostali powiadomieni o uszkodzeniu pojazdu na jednej z posesji w gminie Wieprz. Jak ustalili​ funkcjonariusze, w samochodzie marki Fiat została wybita szyba oraz przebite opony. Ponadto zostały także uszkodzone drzwi wejściowe do budynku. Właściciele wycenili straty na łączną kwotę około 3000 złotych.

Z kolei w piątek (24 lutego br.), policjanci zostali poinformowani o włamaniu do tego samego domu na tej posesji. Sprawca wyważył drzwi wejściowe i przedostał się do środka skąd ukradł artykuły alkoholowe warte około 165 złotych. Na miejscu pozostawił narzędzia, które posłużyły mu do wyważenia drzwi. Kryminalni jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za powyższe przestępstwa. Okazał się nim być 43-letni mieszkaniec gminy Wieprz. Policjanci w jego miejscu zamieszkania znaleźli puste butelki po skradzionym alkoholu. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty tj. zarzut uszkodzenia pojazdu oraz zarzut kradzieży z włamaniem, do których się przyznał i złożył na tą okoliczność stosowne wyjaśnienia. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat, natomiast za uszkodzenie – karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.​

KPP w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content