Przejdź do treści

Wkrótce otwarcie ul. Batorego i… zamknięcie Białej Drogi

Informacje, 12 września 2022 11:37

Ulica Batorego w Andrychowie jest częściowo wyłączona z ruchu ze względu na remont. Po 20 września kierowcy będą mogli tą drogą już jeździć. Nie oznacza to jednak końca drogowych problemów, bo po zakończeniu przebudowy DW781 (ul. Batorego) ruszą prace na północnej części nowo budowanego ronda.

Zamknięcie ulicy Batorego nastąpiło w połowie sierpnia. Kierowcy nie mogą tamtędy jeździć między wjazdem od ulicy Krakowskiej do ronda przy Przemysłowej i dalej 700 metrów w kierunku Wieprza. Samo rondo nie jest wyłączone z ruchu w kierunkach na Białą Drogę i w stronę Szewskiej. – Zaawansowanie prac jest na poziomie 80%. Są wykonane wszystkie roboty związane z podbudową drogi. Od piątku kładziony jest asfalt – przekazuje Damian Adamczyk z firmy DrogBud. Droga ma być udostępniona kierowcom między 21 a 22 września.

Na Górnicy została zrealizowana południowa część ronda na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej i Białej Drogi. Jak tylko ul. Batorego zostanie oddana do użytku, ruszą prace na północnej części ronda. Wtedy też zamknięta będzie na jakiś czas ulica Biała Droga.

rf Fot. Robert Fraś

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content