Przejdź do treści
Reklama
Reklama

WIZAN trzyma się dobrze

Informacje, 14 maja 2019 11:43

Dzisiaj – 14 maja – odbyło się Walne Zebranie przedstawicieli Małopolskiej Spółdzielni Handlowej WIZAN. Ta największa spółdzielnia w Polsce ma siedzibę w Andrychowie, a jej sklepy są w trzech powiatach i kilkunastu miejscowościach.

Podziel się

W sumie WIZAN ma 60 placówek i zatrudnia ponad 400 pracowników. Obroty spółdzielni sięgają 110 milionów złotych brutto – tak było w minionym 2018 roku, za który dzisiaj sprawozdanie złożył na zebraniu wieloletni prezes WIZANU Jerzy Chylewski. Wspomniał, jak trudna jest dziś sytuacja rynkowa wszystkich spółdzielni, które muszą walczyć z dużymi sieciami handlowymi. Mimo to ubiegły rok zamknął się dla WIZANU zyskiem, a do tego przeprowadzono remonty za sumę 750 tys. zł i inwestycje warte 234 tys. zł. Jak mówił nam prezes Chylewski – a dzień wcześniej, czyli 13 maja był gościem Radia Andrychów – obecnie największym kłopotem jest pozyskanie pracowników. 
Zebranie odbyło się w restauracji ADRIA i zakończyło udzieleniem przez przedstawicieli absolutorium obecnemu Zarządowi WIZANU.

mn   Fot. Marek Nycz

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content