Ekonomiczne wirtualne biura w Warszawie

Warszawa to największe miasto w Polsce, gdzie na co dzień żyje 1861644 osób. Szacuje się, że jest tam 5,5 mln m2 powierzchni biurowych. Nie ma się co jednak oszukiwać, ale jest to równocześnie drogie miasto. Koszt zakupu biura na własność lub jego wynajęcie, może przekraczać możliwości finansowe wielu przedsiębiorców. Lepszą i bardziej ekonomiczną opcją stanie się skorzystanie z usług wirtualnego biura, które jest w stanie zapewnić wirtualny adres na siedzibę firmy Warszawa – w tym na adres do KRS.
W dzisiejszych czasach można zaoferować różnego rodzaju usługi, bez konieczności posiadania własnej siedziby firmy. Osoby zainteresowane tego typu usługami, mogą wejść na https://biuro-wirtualne.waw.pl/. Zapewniają oni warszawski adres siedziby firmy. Do tego dostępne są sale konferencyjne gratis.
Korzystny adres dla spółki – dlaczego jest tak ważny?
Wirtualne biuro Warszawa nikogo już obecnie nikogo nie dziwi. Należy jednak podkreślić, że nawet biuro wirtualne musi mieć odpowiednią lokalizację, ponieważ będzie miało to istotny wpływ na wizerunek firmy. Chcąc zadbać o swoją opinię, należy postawić na adres rejestracji firmy znajdujący się w prestiżowej dzielnicy. Nawet wtedy, kiedy ktoś nie zamierza przebywać tam na co dzień, tylko w swoim mieszkaniu. O tym drugim nikt nie musi wiedzieć. Liczy się tylko to, co faktycznie wpisane będzie jako oficjalny adres rejestracji własnej działalności gospodarczej.
Jest to o tyle ważne, że prestiżowy adres w centrum Warszawy kojarzyć się będzie z biznesową okolicą, nowoczesnymi biurowcami. Warto postawić na rozpoznawalny adres, który będzie kojarzony nie tylko z nowoczesną elegancją, ale także z klasyką i miejscami reprezentującymi pewne standardy.
Usługi wirtualnego biura – czy to opłacalna współpraca?
Wielu przedsiębiorców jest przekonanych co do tego, że wirtualny adres firmy jest czymś, co ich kompletnie nie dotyczy. Warto jednak to przemyśleć, ponieważ korzystanie z możliwości biura wirtualnego, to ogrom korzyści. Wśród nich można znaleźć:
- niskie koszty – wszystko uzależnione jest od tego, którą usługę wirtualnego biura się wybierze, jednak w niektórych miejscach, stawki wynieść mogą od 50 zł za jeden miesiąc współpracy. Normalny wynajem biura w dobrym miejscu to koszta rzędu około tysiąca złotych. Przyznać trzeba, że adres wirtualny może pozwolić na ogromne oszczędności;
- prestiż – wizerunek firmy w oczach potencjalnych klientów na pewno się poprawi, jeżeli zobaczą oni, że mają do czynienia z przedsiębiorcą, który może pozwolić sobie na wynajem w samym centrum Warszawy;
- możliwość wliczenia wynajmu jako koszty uzyskania przychodu – w ten sposób wszystko będzie można rozliczyć w ramach prowadzenia działalności gospodarczej, co jest zdecydowanie bardziej korzystne niż rejestracja firmy we własnym domu;
- wsparcie w formalnościach – biura wirtualne oferują dodatkowe usługi, w ramach których można liczyć na pomoc w usługach księgowych, pełną obsługę korespondencji przychodzącej. Dzięki temu sam przedsiębiorca będzie mógł zająć się innymi, ważniejszymi dla niego kwestiami.
Co należy wziąć pod uwagę w wirtualnym biurze?
Każda firma chciałaby mieć swoją lokalizacją w prestiżowej lokalizacji. Jest to ważne także z innego punktu widzenia. Chodzi bowiem o to, aby do wskazanego miejsca był bezproblemowy dojazd. Liczy się korzystne połączenie z innymi częściami miasta – w szczególności tymi najbardziej oddalonymi. Mowa tu nie tylko o przedsiębiorcy, ale także podległych mu pracownikach. Tak, bowiem z takiej opcji mogą korzystać nie tylko jednoosobowe działalności gospodarcze, ale także różnego rodzaju spółki.
Lokalizacja jest także ważna w przypadku ewentualnych spotkań, które będą odbywać się na miejscu. Potencjalni klienci chcą mieć pewność tego, że do siedziby firmy na umówione wcześniej spotkanie, będzie można dojechać nie tylko samochodami, ale także komunikacją miejską. Zwracają oni bacznie uwagę na to czy połączenia z dworca PKP, lotniska są dla nich korzystne. Również w przypadku konieczności skorzystania z usług korporacji taksówkarskich.
Dla kogo wirtualne biuro?
Z takich usług na pewno powinny skorzystać osoby prowadzące małą firmę lub Ci, którzy często pracują w terenie. Jest to także korzystne rozwiązanie dla tych osób, którzy nie mogą zarejestrować działalności we własnym domu. Wśród osób, które mogą na tym skorzystać, można wymienić freelancerów, copywriterów, właścicieli sklepów internetowych, właścicieli startupów, właścicieli niewielkich agencji marketingowych, osób pracujących zdalnie na kontraktach B2B.
Wybierając wirtualne biuro, należy zwrócić uwagę na rodzaj oferowanej umowy. Najlepszą opcją jest współpraca długoterminowa, która pozwoli korzystać także z dodatkowych usług.