Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Wiosna w Teatrze dobiega końca

Kultura, 15 kwietnia 2015 09:05

Na zakończenie prezentacji konkursowych w ramach V Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Dzieci i Młodzieży „Kocioł Teatralny” obejrzeliśmy gościnnie spektakl „Wracając” w wykonaniu Teatru Ruchu Forma pod kierunkiem Anety Stuglik.

Podziel się

Młodzi aktorzy wystawili inscenizację zainspirowaną sztuką „Smoke" Matsa Ekna.  – „Wracając” to opowieść o więzi, która zawiązuje się miedzy dwojgiem ludzi. Od fascynacji, zauroczenia wszystko się zaczyna. Kłótnie i rozstania są nieodłączną częścią relacji, która ich łączy – czytamy na oficjalnej stronie Teatru Ruchu Forma. 
Tuż po niezwykłym upojeniu duchowym nadszedł czas na nagrody indywidualne po 500 zł każda. Jury w składzie: Leszek Mądzik, Adam Walny i Mikołaj Wiepriew przyznało je dla: Marty Lak za rolę matki w spektaklu „Żebrak i ładna dziewczyna” Teatru COKOLWIEK z I LO w Tarnowskich Górach; Szymona Szczęcha za rolę w monodramie „Jestem”; Kamila Padlikowskiego za rolę w spektaklu „Jutro” Grupy Zatrzymać Obrotówkę z SCKM w Krakowie; Henryka Wichniewicza za scenografię i kostiumy do spektaklu „Intrygi Olimpu” Teatru „i t d…” z Krosna. Jury wyraziło uznanie dla entuzjazmu pracy wszystkich uczestniczących w Festiwalu. Dodatkowo nagrodę Jury Młodych – aparat fotograficzny ufundowany przez Marszałka Województwa Małopolskiego otrzymał Szymon Szczęch za rolę w monodramie „Jestem”. Dyrektor CKiW Aneta Wądrzyk podziękowała wszystkim uczestnikom za wyśmienice zagrane role i znakomicie przygotowane spektakle i zaprosiła na Wiosnę w Teatrze do Andrychowa za rok. 
Już jutro (15 kwietnia) o godz. 19.00 Krystyna Janda zaprezentuje się na scenie w MDK w monodramacie „Shirley Valentine” – tak na zakończenie Wiosny w Teatrze. (mp)

Podziel się
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content