Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Wielkie kolędowanie w MDK

Kultura, 15 stycznia 2016 08:49

Już po raz osiemnasty w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie spotkali się uczestnicy Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Jego organizatorami była Szkoła Podstawowa w Inwałdzie i Centrum Kultury w Andrychowie. Zainteresowanie przeglądem, jak co roku, było bardzo duże.

Podziel się

Młodych artystów powitał Dyrektor ZSS samorządowych w Inwałdzie, pan Michał Kołodziejczyk. Tegoroczna impreza miała  bardzo wysoki i wyrównany poziom artystyczny, choć przegląd nie ma formuły konkursu. Chodzi o poznawanie bogatej polskiej tradycji kolędniczej, jak również uwrażliwienie dzieci i młodzieży  na jej piękno. Na scenie pojawili się soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Zobaczyliśmy zespoły z gwiazdą i  turoniem, pięknie poprzebierane.  Śpiewały, przedstawiały i życzyły szczęścia. Całą uroczystość sprawnie  prowadziły uczennice klasy IIIb, Martyna Stuglik i Anna Ogórek.

W trakcie przeglądu dzieci mogły również wykazać się wiedzą na temat zwyczajów świątecznych.
Przegląd nie miałby tak uroczystej formy, gdyby nie pomoc  i wsparcie pracowników MDK, którzy zadbali o wspaniałą dekorację, grę świateł nagłośnienie.

Wszyscy kolędnicy otrzymali nagrody książkowe. Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Andrychowie pan Andrzej Szafrański podziękował  młodym wykonawcom, a także opiekunom  i rodzicom za przygotowanie uczniów do  wspaniałych występów. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnego kolędowania. 

Przegląd przygotowały nauczycielki z ZSS w Inwałdzie : Maria Jakubowska –Szczotka, Jolanta Dudka, Agnieszka Kristek i Barbara Zięba.
W przeprowadzeniu  imprezy pomogły uczennice klasy VIa: Weronika Dutkiewicz, Wiktoria Toporczyk, Beata Guzdek, Paulina Kłosowska, Wiktoria Szukalska, Nikola Stuglik i Emilia Paluch.
Dziękujemy za soki Firmie „Wosana” i Zakładom Przemysłu Cukierniczego „Skawa”.
Zapraszamy na kolejną edycję.

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama