Organizatorem tych największych w Polsce południowej ćwiczeń było: Pogotowie Ratunkowe Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, SPZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu oraz Małopolska Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu. Założeniem do ćwiczeń była katastrofa w ruchu lądowym, w której poszkodowanych zostało 100 osób. Osoby te były uczestnikami zderzenia: autobusu, samochodu ciężarowego, dwóch busów pasażerskich oraz kilku samochodów osobowych. Zadaniem policjantów było zabezpieczenie miejsca katastrofy oraz umożliwienie służbom ratowniczym szybkie i bezpieczne dotarcie na miejsce zdarzenia. W celu udzielenia pomocy osobom poszkodowanym. W działaniach wzięło łącznie udział kilkuset ratowników medycznych, strażaków i policjantów oraz pozorantów z Małopolski i Śląska. Ćwiczenia przeprowadzono w bardzo realistycznych i trudnych warunkach, podczas intensywnych opadów śniegu.
Ogromny wysiłek i zaangażowanie włożone przez wszystkich uczestniczących w ćwiczeniach. Pokazało jak ważna jest bardzo dobra współpraca służb w ratowaniu ludzkiego życia.
Źródło: KPP Oświęcim






