Przejdź do treści

Wielki turniej małych piłkarzy

Sport, 18 października 2015 10:48

W niedzielę na stadionie Beskidu odbyły się zawody „Zostań piłkarzem”. Przyjechały drużyny między innymi z Krakowa, Tarnowa, Sosnowca czy Bielska-Białej.

Podziel się

Rozgrywki odbywały się jednocześnie na dwóch mniejszych boiskach. Dodatkowo zorganizowano konkurencje indywidualne, które wyłoniły spośród uczestników najlepiej dryblującego oraz żonglującego piłkarza. 

W zawodach zmagały się drużyny złożone z chłopców z rocznika 2007. Prócz gospodarzy walczyły także: Zagłębie Sosnowiec, Rekord Bielsko-Biała, Tarnovia Tarnów, Clepardia Kraków, Skawa Wadowice, Cukrownik Chybie, AP Mam Talent, AP AS Progres, AP Football Project.

W wielkim finale pomiędzy Tarnovią i Rekordem Bielsko-Biała padł remis 1:1, a po rzutach karnych lepsi okazali się chłopcy z Tarnowa. W meczu o trzecie miejsce akademia Mam Talent Krzeszowice wygrała 4:3 z akademią AS Progres Kraków. 

Młodym adeptom z Beskidu Andrychów nie udało się wyjść z grupy, ale trzeba przyznać, że w losowaniu szczęście im nie dopisało – musieli walczyć z oboma późniejszymi finalistami turnieju. 

Nagrody indywidualne:
najlepszy zawodnik: Jasiak Hubert – Tarnovia Tarnów
bramkarz: Maksymilian Paciorek
drybler: Mateusz Truchan
żongler: Hubert Jasiak
król strzelców: Filip Krystian

Uczestnikom nagrody wręczali burmistrz Tomasz Żak i przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content