Przejdź do treści

Więcej pociągów na ŚDM. Kolej apeluje do kierowców

Informacje, 21 lipca 2016 08:49

Światowe Dni Młodzieży rozpoczęte. Kilkanaście tysięcy pielgrzymów zjechało już także do gmin i parafii na terenie powiatu wadowickiego. W Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej mieszkańcy i kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Aby usprawnić transport pielgrzymów, kolej uruchamia od 25 lipca dodatkowe połączenia.

Podziel się

W związku ze zwiększoną ilością pociągów przejeżdżających w czasie Światowych Dni Młodzieży na odcinku Bielsko Biała – Kraków, Komendant Posterunku Straży Ochrony Kolei w Suchej Beskidzkiej Jacek Master zwraca się z apelem do kierowców samochodów o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych, szczególnie na niestrzeżonych. – Dbajmy o bezpieczeństwo własne i innych – apeluje Jacek Master. Do apelu przyłącza się policja: Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnych i niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie – czytamy w komunikacie.

Podczas ŚDM w dniach 25 – 31 lipca br. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego uruchomi aż 70 dodatkowych kursów na dobę (w sumie będzie ich 96) na następujących liniach, przebiegających przez teren naszego powiatu: 
Zakopane – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Kraków Płaszów  – 32 pociągi na dobę (obecnie jest sześć),
Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Kraków Płaszów – 18 pociągów na dobę (obecnie są dwa),
Bielsko – Biała – Andrychów – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Kraków Płaszów – 22 pociągi na dobę (obecnie jest osiem), 
Oświęcim – Spytkowice – Brzeźnica – Kraków Płaszów – 24 pociągi na dobę (obecnie jest dziesięć).

Rozkład jazdy ww. pociągów jest dostępny TUTAJ.  

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content