Przejdź do treści
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner

Wernisaże, wernisaże

Kultura, 05 października 2019 14:50

W oka mgnieniu minął piątkowy wieczór 4 października. A działo się niemało.

Podziel się

Zaczęło się od lampki wina w towarzystwie prac czeladzkiej ceramiczki ANNY PAŁYS-ZATORSKIEJ, nastrojowe wnętrza Rynku Sztuki wypełniły rzeźby ceramiczne i lampy artystki, mimo jej nieobecności, klimat oraz zdjęcia z pracowni autorki, pozwoliły uczestnikom wernisażu poczuć się jak w pracowni Pani Anny.

Po uroczystym otwarciu ekspozycji wszyscy obecni przenieśli się do holu Miejskiego Domu Kultury gdzie czekała ich druga wystawa “Sztuka z Ukrainy”, tym razem autorami byli ukraińscy artyści.

Skupione wokół kobiet obrazy ANDRIJA CHERNETSA oraz kolaże VOLODYMYRA CHORNOBAYA, nazwane przez obecnych na wernisażu “Zapiskami za szkłem” lub “Strzępami z Zachodu” cieszyły oko. Autor od kilkunastu lat, w trakcie podróży po świecie, zbierał bilety, ulotki, wszelkiego rodzaju papierki, podkładki itp. Z tych, niby niepotrzebnych rzeczy w połączeniu z sitodrukami jego autorstwa stworzył swego rodzaju pamiętnik z podróży, który nazwał "Kartki z Polskiego Dziennika".

Prace artystów będa prezentowane w MDK do 24 listopada 2019 r.

Wszystkich, którzy nie mogli być obecni na otwarciu wystaw, zapraszamy do Rynku Sztuki oraz Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie.

p  Fot. Anna Płonka

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Reklama
Skip to content