Przejdź do treści

Wernisaż i spektakl w inwałdzkim Domu Kultury… Bądźcie koniecznie!

Kultura, 25 października 2022 17:08

26 października 2022 roku... to będzie wyjątkowo kulturalna środa w Wiejskim Domu Kultury w Inwałdzie! Zapraszamy!

O godzinie 17:30 odbędzie się uroczyste otwarcie Wystawy grafiki i rysunku „Ilustracje” Natalii Paw. Natalia Paw urodziła się w 1989 r. w Wadowicach, mieszka i pracuje w Kętach. Jest pedagogiem współorganizującym kształcenie specjalne w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach. Uczęszczała do Liceum Plastycznego im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. W 2015 r. ukończyła cieszyńską filię Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku: grafika. Dyplom magisterski został wykonany w pracowni litografii dr hab. Krzysztofa Pasztuły oraz w pracowni projektowania graficznego prof. UŚ dr hab. Ryszarda Pielesza. Dokształca się także w kierunkach pedagogicznych. Do tej pory jej prace można było oglądać m.in. w Cieszynie, Bielsku-Białej, Warszawie, Katowicach, Gliwicach, Tarnowie, Gdyni czy rodzinnym Andrychowie. Jest wiceprezesem Grupy Twórców „My”.

Tuż po wernisażu, o godzinie 18:00, na deskach inwałdzkiego Domu Kultury grupa teatralna Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (WCK Wadowice) zaprezentuje spektakl pt. „Oszustka” (premiera: 9 maja 2022 r.). Spektakl jest inspirowany jednoaktówką Ephraima Kishona pt. „Oszust”. Grupa pracowała nad nim od października 2021 r. i po premierze zaprezentowała na scenach w: Tomicach, Zatorze i Oświęcimiu.

Reżyseria: Paweł Buszewicz.
Występują: Dorota Daszkiewicz, Nina Kamińska, Henryka Sordyl, Teresa Stańco, Maria Szydło, Anna Tomczyk, Anna Wacław, Anna Żmuda, Kazimierz Głuszczak, Aleksander Sapeta.

Ephraim Kishon (1924-2005), izraelski pisarz, felietonista i reżyser, słynął z lekkiego pióra i ogromnego poczucia humoru. Jednak pozorna niefrasobliwość, z jaką portretował współczesnych, i zabawność opisywanego świata kryją w sobie pewną niepokojącą uniwersalność. Okazuje się bowiem, że w swym głupim, nieodpowiedzialnym czy wręcz złym postępowaniu człowiek de facto się nie zmienia i wciąż na nowo zaczyna tworzyć absurdalną, czasem nawet okrutną rzeczywistość. W takich okolicznościach nawet arcyśmieszna literatura może stać się nieśmiesznym ostrzeżeniem.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

  • Wystawa pt. „Ilustracje” potrwa do 16 listopada 2022 r. Zapraszamy w godzinach otwarcia placówki, wstęp wolny. Organizatorem Wystawy jest WDK w Inwałdzie / CKiW w Andrychowie, a Mecenasem Wystawy jest Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.

Szczegółowe informacje: WDK w Inwałdzie, ul. Miła 9, tel. 33 432 26 12, e-mail: inwald@kultura.andrychow.e

Źródło: CKiW w Andrychowie

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content