Przejdź do treści
Reklama
Reklama

WCK przenosi się do sieci! Wykład online!

Informacje, 31 marca 2020 14:26

Zbrodnia i kara, czyli wadowickiej policji historia nieznana, to tytuł wykładu dr Konrada Meusa, który już w  ten czwartek, dostępny będzie w formie transmisji internetowej na żywo! Spotkanie odbędzie się 2 kwietnia o godz. 18:00 na Facebooku Wadowickiego Centrum Kultury.

Jak wiele innych placówek, Wadowickie Centrum Kultury także zostało zmuszone do odwołania zajęć, spotkań, wydarzeń czy koncertów. Tak też miało być z planowanym na początek kwietnia wykładem dla studentów Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy, od wielu lat, w każdy pierwszy czwartek miesiąca brali udział w rozmaitych wykładach o tematyce kulturalno-naukowej. WCK, nie chcąc pozbawiać studentów tej pięknej tradycji zaproponowało im wzięcie udziału w internetowej transmisji wykładu ich ulubionego prelegenta. 

Doktor Konrad Meus, niejednokrotnie pojawiał się na Wadowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku prezentując słuchaczom wykłady dotyczące ziemi wadowickiej. Jego wystąpienia za każdym razem, przyciągały na salę kameralną WCK blisko dwustuosobową widownię. Tym razem, każdy kto tylko znajdzie czas, będzie miał okazję wysłuchać wykładu dotyczącego historii wadowickiej policji. Wykład będzie wzbogacony ciekawymi zdjęciami i materiałami. Nie zabraknie także czasu na zadawanie pytań!

Konrad Meus – dr, historyk, absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Wiceprezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej, Członek Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Miasta Krakowa, gdzie współtworzy Komisję ds. Młodzieży. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na dziejach społeczno-gospodarczych, kulturalnych i politycznych Galicji, zajmuje się historią Wadowic i ziemi wadowickiej w XIX i początkach XX w. oraz działającymi wówczas instytucjami i organizacjami społecznymi.

Transmisja odbędzie się na żywo na profilu facebookowym Wadowickiego Centrum Kultury 2 kwietnia o godz. 18:00.

n

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content