Przejdź do treści

Ważą się losy handlowców z ulicy Włókniarzy

Informacje, 11 lipca 2017 12:44

​Kontynuujemy temat z najemcami sześciu obiektów handlowych znajdujących się przy ulicy Włókniarzy. Dziś (11.07) w Urzędzie Miejskim w Andrychowie przed południem odbyło się spotkanie najemców z burmistrzem Andrychowa Tomaszem Żakiem i urzędnikami.

Podziel się

Przypomnijmy, przy ulicy Włókniarzy ma powstać nowy kryty basen. W związku z tym pojawiła się konieczność odpowiedniego przygotowania terenu pod tę inwestycję. Niedawno handlowcy otrzymali stosowne pisma z informacją o tym, że muszą opuścić swoje lokale do końca wakacji. 
– Czujemy się pokrzywdzeni, mamy wrażenie, że jesteśmy traktowani tak, jakbyśmy nic nie wnosili dla gminy – powiedzieli przedsiębiorcy. – Czekamy teraz na jakieś konstruktywne propozycje – dodali. – Gmina ma pewne plany, chcemy je zrealizować – mówił burmistrz Tomasz Żak. Handlowcy zaproponowali, aby gmina wydzierżawiła im teren znajdujący się kilkanaście metrów dalej w stronę kościoła. Do końca przyszłego tygodnia urzędnicy mają sprawdzić, czy jest taka możliwość, żeby przygotować pod handel wskazany pas zieleni. Trzeba też zaznaczyć, że nawet jeśli gmina przygotuje tam działki pod wynajem, konieczne będzie rozpisanie przetargu na ewentualną dzierżawę. 

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content