Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Warto zobaczyć tę wystawę

Kultura, 05 lutego 2016 19:35

​Do 11 marca w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie można oglądać wystawę prac Adama Jacka Kozaka. W piątkowy wieczór (5 lutego) odbył się wernisaż tej wystawy.

Podziel się

Inicjatorką sprowadzenia prac Adama Jacka Kozaka do Andrychowa była pani Ewa Partyka. To ona podczas wydarzenia w MDK przedstawiła dokonania artysty i jego związki z naszą gminą (przez ponad dwadzieścia lat swojego życia był związany z Andrychowem i Targanicami). 

Adam Jacek Kozak (rocznik 1943) studiował Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, ukończył Wydział Grafiki w Katowicach. Od ukończenia studiów mieszka i tworzy w Bytomiu. Śląskiemu regionowi poświęcił wiele swoich prac. Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagród (m.in. nagrodzony w Międzynarodowym Biennale Grafiki w Madrycie), a jego obrazy i grafiki były prezentowane w Polsce, Niemczech, Jugosławii i Hiszpanii. 

Jego dzieła cechuje stylistyczna różnorodność. To sztuka eklektyczna, łącząca wiele wątków i form, a jednocześnie spójna pod względem ideowym. Jak pisał Wiesław Ochman „Twórczość Adama Jacka Kozaka jest doskonałym przykładem pogodzenia współczesnej koncepcji malarstwa z jego ponadczasową istotą, sprowadzającą się do uniwersalnych kanonów malarstwa, czyli harmonii kolorów i współgrającej z nimi formy. Jest to malarstwo pisane bardziej fantazją artysty i jego wyobraźnią niż tylko realizacją fizycznych cech elementów współtworzących wizję tematu”.

Serdecznie polecamy.

Podziel się
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content