Przejdź do treści

Wandale kontra Lewica

Informacje, 07 sierpnia 2023 10:17

W zeszłym roku tablica informacyjna Nowej Lewicy wisząca na ścianie budynku przy ul. Starowiejskiej 22 w Andrychowie została dwukrotnie zerwana przez wandali. Doszło do tego w lipcu i listopadzie. Sprawcy zostali zarejestrowani przez monitoring. Dziś zarząd Nowej Lewicy zawiesił tablicę po raz trzeci.

Wierzymy, że policja, której byliśmy zmuszeni zgłosić obie sprawy, wykryje sprawców – przekazuje nam szef powiatowych struktur Nowej Lewicy Czesław Rajda. – Podczas zgłoszenia sprawy na policję przypomniałem, iż w Niemczech w latach 30. odnotowywano podobne przypadki „wybryków” i były przez władzę i policję lekceważone. Co było później wiemy z historii – dodaje.

Fot. Monitoring ZOMK

Dodajmy, że od lipca zgodnie z decyzją zarządu powiatowego Nowej Lewicy, każdy pierwszy czwartek miesiąca będzie dniem dyżuru radnego lewicy. – Dotychczas, dyżurujący członkowie władz powiatowych i miejskich, byli pośrednikami w załatwianiu interwencji obywatelskich – mówi nam Czesław Rajda. Dyżur odbywa się w każdy czwartek, między 16.00 a 18.00.

rf Fot. CR

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content