Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Walczyli o Puchar Burmistrza Wadowic

Sport, 08 listopada 2016 08:55

​W sobotę 5 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 3 w Wadowicach odbył się po raz pierwszy Turniej Oyama Karate o Puchar Burmistrza Wadowic. Organizatorem zawodów był Małopolski Klub Karate Oyama z Sensei Jackiem Kasperkiem na czele.

Podziel się

Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Wadowic dr. Mateusza Klinowskiego, który o godzinie 15.00 oficjalnie otworzył zawody. W zawodach udział wzięło blisko 160 zawodników. W trakcie zawodów rozegrane zostały walki w konkurencji Lekki Kontakt, Semi-knockdown i dla najmłodszych adeptów sztuk walki konkurencja Walk Reżyserowanych. W tej ostatnie udział wzięli karatecy, którzy ukończyli czwarty rok życia. Ich pokazy sztuk walki zebrały największe owacje wśród zgromadzonej na trybunach publiczności. Wszyscy uczestnicy Walk Reżyserowanych otrzymali pamiątkowe medale. W konkurencji Semi-knockdown swoich sił spróbowali najstarsi zawodnicy naszego klubu + 18 i + 35 lat, którzy w poszczególnych kategoriach wagowych walczyli znakomicie.  Najlepszą zawodniczką turnieju została zawodniczka z Oświęcimskiego Klubu Karate – Martyna Nicieja. Zawody stały na bardzo dobrym poziomie sportowym i organizacyjnym. Wszystkim zwycięzcą okazałe puchary wręczył Burmistrz Wadowic Pan Mateusz Klinowski, Sensei Mariusz Pawlus z Oświęcimia oraz Sensei Jacek Kasperek.
 
W tym samym czasie w Krakowie w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA  odbył się Puchar Polski Południowej Oyama Karate będący ostatnim sprawdzianem zawodników przed European Kyokushinkai Tezuka Group Open Championship 2016 w Wałbrzychu. I tu nasi zawodnicy pokazali się od najlepszej strony. I miejsce: Julia Chmura, Wiktoria Sołtys, II miejsce: Dominika Smolec, Roksana Czajkowska, III miejsce: Michał Smolec.

Wszystkim uczestnikom oraz organizatorom serdecznie gratulujemy.

Informacja nadesłana
Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content