Przejdź do treści

Walczą o kardiologa

Informacje, 18 marca 2016 12:19

​Temat kardiologa wzbudza coraz większe zainteresowanie. Pojawiają się kolejne pytania o przyszłość poradni w Andrychowie. Władze naszej gminy zabiegają właśnie o to, by taką poradnię w mieście przywrócić.

Podziel się

Przypomnijmy, do końca zeszłego roku mieszkańcy korzystali z prywatnej przychodni Bogusławy Florczyk-Dzidek, która miała podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Od stycznia andrychowianie muszą dojeżdżać do przychodni w Wadowicach.

Władze Andrychowa cały czas zabiegają o to, by poradnia kardiologiczna wróciła do Andrychowa. Na początku tego tygodnia burmistrz Tomasz Żak spotkał się z dyrektorem Szpitala im. Jana Pawła II Józefem Budką, a jeszcze wcześniej spotkał się z przedstawicielami NFZ. Rozmowy dotyczyły właśnie tematu przywrócenia kardiologa w Andrychowie.

– Z dyrektorem Budką rozmawialiśmy o możliwości stworzenia specjalistycznej poradni kardiologicznej w Andrychowie pod auspicjami szpitala powiatowego. Dyrektor wyraził wolę do podjęcia dalszych działań o utworzenie takiej poradni – tłumaczy Nowinom burmistrz Żak.

– Szpital wkrótce podpisze umowę z NFZ na nowe półrocze. Przy okazji będę czynił starania związane z utworzeniem punktu kardiologicznego w Andrychowie  – mowił dla Twojego Radia Andrychów dyrektor szpitala, Józef Budka.

Teraz trwają ustalenia tego, gdzie taka przychodnia miałaby się znajdować. Kolejne spotkanie odbędzie się po świętach. Wtedy też poznamy więcej konkretów.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content