Przejdź do treści
Reklama

Wakacyjny Przystanek Przygoda

Informacje, 22 lipca 2022 11:57

Za nami dwa tygodnie warsztatów organizowanych przez OPS w Andrychowie w ramach programu profilaktycznego „Wakacyjny Przystanek Przygoda”.

W pierwszym tygodniu dzieci miały okazje uczestniczyć w warsztacie z policjantem z Komisariatu Policji w Andrychowie, podczas którego poznały ważne zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji. Dzieci ozdabiały też otrzymane ekotorby. Dwa dni później był pokaz pierwszej pomocy, który odbył się przy udziale ratowników i wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej oddział w Andrychowie. W piątek dzieci uczestniczyły w warsztacie sensorycznym, w trakcie którego dowiedziały się, jakie zmysły posiada człowiek i w jaki sposób możemy z nich korzystać. Uczestnicy warsztatu mogli doświadczyć wrażeń dotykowych, słuchowych, wzrokowych oraz węchowych.

W drugim tygodniu „Wakacyjnego Przystanku Przygoda” dzieci brały udział w owocowych warsztatach, gdzie przygotowywały słodko-owocowe przekąski: babeczki, deserki, sałatkę owocową. Uczestnicy warsztatów skorzystali również z wyjścia do Nadleśnictwa w Andrychowie połączonego z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Podczas warsztatu w Nadleśnictwie dzieci poznały specyfikę pracy leśników.

Źródło: OPS w Andrychowie

Podziel się
Skip to content