Przejdź do treści

Wadowickie Koncerty Organowe – wyjątkowe muzyczne doznania

Informacje, 27 czerwca 2023 18:33

Niezwykłe wydarzenie dla melomanów i miłośników muzyki organowej już za kilka dni w wadowickiej Bazylice NMP. Przez trzy kolejne niedziele, począwszy od 2 lipca w murach Bazyliki zabrzmią wyjątkowe utwory dzięki niezwykłym gościom! Na wadowickich organach zagrają m.in.: Witold Zalewski i Hanna Zalewska oraz Daniel Prajzner!

To już kolejna odsłona Wadowickich Koncertów Organowych, które od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem. W najbliższą niedzielę 2 lipca o godzinie 16:00 zagrają profesor Witold Zalewski wraz z Hanną Zalewską. Muzycy występowali w najsłynniejszych salach koncertowych Europy. Repertuar będzie obejmować kompozycje klasyczne – Johanna Sebastiana Bacha, Feliksa Mendelssohna oraz Charlesa-Marie Widora.

9 lipca w wadowickiej Bazylice na organach swój koncert zagra Daniel Prajzner. Daniel Prajzner ukończył studia na Akademii Muzycznej, jest laureatem Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Klas Organów, XIV Konkursu Młodych Organistów w Opavie w Czechach (wyróżnienie), III Europejskiego Konkursu Organowego w Castellana Grotte we Włoszech (I nagroda), IV Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Mikaela Tariverdieva w Moskwie i Kaliningradzie w Rosji, gdzie zdobył wyróżnienie i nagrodę specjalną fundacji De Boni Arte „Za najlepszą interpretację muzyki sakralnej”.

Ostatni koncert z cyklu odbędzie się 16 lipca, na którym wystąpią: Andrzej Turek i Wacław Turek. W programie znajdą się utwory Johanna Sebastiana Bacha, Felixa Mendelssohna, Enrique Granadosa, Ignacego Jana Paderewskiego czy Vincentego Lubeckiego.

Bazylika NMP w Wadowicach jest niezwykłym miejscem, jej akustyka czyni ją doskonałą przestrzenią dla koncertów organowych. Wadowickie Centrum Kultury wraz z proboszczem Bazyliki ONMP – ks. kanonikiem Jarosławem Żmiją zapraszają na tą muzyczną ucztę. Wstęp wolny.

Źródło: WCK w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content