Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Wadowicki Sanepid ogranicza informacje

Bez kategorii, 26 marca 2020 13:43

Jak donosi dziś - 26 marca - portal Wadowice24, Sanepid w Wadowicach nie będzie informował poszczególnych gmin o liczbie zakażonych koronawirusem na ich terenie. Będą tylko ogólne dane dotyczące całego powiatu.

Jak czytamy na Wadowice24, Krystyna Kozik, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Wadowicach, nie będzie przekazywać gminom informacji o zakażonych koronawirusem. Starostwo i gminy domagali się takich informacji, bo mieszkańcy chcą wiedzieć, czy coś im grozi.

Informacja ta została przekazana w środę (25 marca) na wideokonferencji z służbami. Krystyna Kozik miała powiedzieć, że “nie będzie już informować poszczególnych gmin o pozytywnych przypadkach diagnozowania koronawirusa”. Dyrektorka twierdzi, że chodzi o dobro zakażonych ludzi, a rozpowszechnianie takich informacji może zaszkodzić chorym, bo różne bywają reakcje społeczne w takich sytuacjach.

Dyrektor Krystyna Kozik powołała się przy tym na wskazania Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wydanymi w porozumieniu z Wojewodą Małopolskim, które zalecają, by informacje na temat osób zakażonych oraz objętych kwarantanną mogą być od teraz podawane wyłącznie w odniesieniu do poszczególnych powiatów, bez rozbicia na gminy. n

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content