Przejdź do treści

Wadowiccy policjanci o prawnych aspektach zastosowania środków obrony koniecznej

Informacje, 14 listopada 2023 09:59

Blisko 20 pań wzięło udział w kursie samoobrony dla kobiet, który został zorganizowany na terenie Wadowic. W ramach zajęć policjanci z wadowickiej komendy przeprowadzili krótką prelekcję.

Na terenie miasta Wadowice rozpoczął się pierwszy z czterech, darmowy kurs samoobrony dla kobiet, którego organizatorem jest Urząd Miasta Wadowice oraz pan Rafał Czapla – instruktor karate, szkoleniowiec systemu samoobrony MDS (Mastro Defence System) oraz prezes Wadowickiego Klubu Sportowego SEIDO KARATE i Shiro Sagi Dojo Wadowice. Zajęcia odbywają się w SP nr 4 w Wadowicach, trwają 1,5 godziny i są przeznaczone dla kobiet z terenu gminy Wadowice.

8 listopada br., podczas pierwszego spotkania, policjanci z Wydziału Prewencji wadowickiej komendy opowiedzieli o prawnych aspektach zastosowania środków obrony koniecznej. Wytłumaczyli co to jest obrona konieczna, w jakich sytuacjach można ją zastosować, kiedy może nastąpić przekroczenie obrony koniecznej, a także omówili zasady alarmowania w sytuacji zagrożenia.

KPP w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content