Przejdź do treści
Reklama
Reklama

W Wielką Sobotę startuje kolejna edycja andrychowskiej jadłodzielni!

Informacje, 01 kwietnia 2021 08:12

W odpowiedzi na potrzeby społeczności lokalnej, dzięki staraniom 48 DW Północ, przy współpracy z gminą Andrychów, startuje kolejna edycja akcji „Nie karm kosza, przynieś do jadłodzielni”.

plakat-jadlodzielnia

Jadłodzielnia rusza w Wielką Sobotę i będzie się znajdować w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie (ul. Krakowska 74). W okresie świątecznym będzie otwarta w godzinach 10 – 17. – Dobrą wiadomością jest to, że po świętach jadłodzielnia zostaje z nami na dłużej – będzie otwarta w dni robocze przez cały rok, w godzinach pracy biblioteki. Będzie można skorzystać z niej także wtedy, gdy biblioteka nie przyjmuje czytelników – informuje Ina Domider-Daciuk.


Jeśli nie wiesz, co zrobić z nadwyżką jedzenia, nie chcesz marnować jedzenia lub jesteś właścicielem firmy (restauracji, sklepu) i chciałbyś się podzielić tym, co zostaje – skontaktuj się z koordynatorem akcji (48 DW Północ, [email protected]) i oddaj żywność do jadłodzielni!

Dokładne informacje, jakie produkty można oddać?
– świeże, domowe dania i zupy;
– sery i jogurty;
– ogórki konserwowe, dżemy itp.;
– warzywa i owoce
– produkty z terminem przydatności do spożycia;
– pieczywo.

Produkty, które się nie nadają do dzielenia to jaja, surowe mięso, ciasta z masami i otwarty nabiał.

O Jadłodzielni z Iną Domider-Daciuk rozmawia Robert Fraś:

W tym trudnym czasie, gdy kontakt bezpośredni jest utrudniony, a czasami niemożliwy, tak ważne jest, by być dla drugiego człowieka. Jeśli znasz osoby samotne czy starsze, które mogłyby skorzystać z jadłodzielni (pozostawiając nadwyżkę jedzenia bądź odbierając dla siebie), przekaż im informacje o akcji. Warto zainteresować się także podstawowymi potrzebami naszych najbliższych czy sąsiadów. Wspólnymi siłami mieszkańców Gminy Andrychów utrzymajmy miejsce, które pozwoli racjonalnie dysponować żywnością i nie marnować jedzenia.
Podczas przekazywania lub odbierania jedzenia, pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, wynikających z aktualnie panującej sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Dbajmy o siebie nawzajem!

Oprac. p

Podziel się
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Reklama
Skip to content